2017-01-17

Europa Cinemas - sieć kin europejskich

Istniejąca od 1992 roku sieć Europa Cinemas obecnie obejmuje swoim zasięgiem 1088 kin w 654 miastach w 41 krajach. W sumie sieć dysponuje liczbą 2684 ekranów. W tej prestiżowej sieci znajdują się 34 polskie kina!

Celem sieci jest poszerzenie katalogu filmów europejskich, a w szczególności europejskich filmów (nie krajowych).

Cele sieci Europa Cinemas:

• zwiększenie programowania europejskiego w kinach oraz podniesienie frekwencji,
• promowanie europejskich inicjatyw skierowanych do młodych widzów,
• promowanie różnorodności w ramach programów Europejskiej,
• umożliwienie wspólnych inicjatyw na poziomie krajowym i europejskim,
• ułatwianie przejścia do projekcji cyfrowej w kinach.

Kryteria kwalifikujące do członkowstwa w sieci Europa Cinemas:

O członkowstwo w sieci kina mogą się ubiegać raz w roku. Najbliższy termin składania aplikacji plnowany jest na 1 lipca i potrwa do 15 września 2017 roku. Kina których aplikacja zostanie rozpatrzona pomyślnie, przystąpią do sieci z dniem 1 stycznia 2018 roku.

W 2015 roku do sieci Europa Cinemas dołączyły 3 polskie kina.

Do tej pory kryteria kwalifikujące kina do przystąpienia do sieci obejmowały następujące wytyczne:

• Minimalna roczna ilość seansów dla kin całorocznych: 520 (Odchylenie od powyższej liczby, do co najmniej 370 seansów, jest akceptowane w przypadku kin z jedną salą projekcyjną, działających w specyficznych warunkach. Minimalna miesięczna ilość seansów dla kin plenerowych: 30

• Minimalna liczba foteli przypadających na obiekt: 70

• Minimalna liczba siedzeń w stosunku do liczby ekranów, przy minimum dwóch ekranach: 50

• Minimalna frekwencja w okresie dwunastu miesięcy dla polskich kin: 15 000

• Profesjonalne wyposażenie techniczne

• Standardy bezpieczeństwa zgodne z krajowymi regulacjami

• Wyłączeniu podlegają kina oferujące filmy pornograficzne

Wytyczne programu MEDIA na rok 2017 PDF (w języku angielskim) >>

Polskie kina należące do sieci Europa Cinemas:

 1. Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, www.okf.czest.pl
 2. Światowid, Elbląg, www.swiatowid.elblag.pl
3. Kino Amok, Gliwice, www.amok.gliwice.pl
 4. Kino Echo, Jarocin, www.jarocinxxi.jarocin.info
 5. Kino Kosmos, Centrum Sztuki Filmowej, Katowice, www.kosmos.katowice.pl
 6. Kino Swiatowid, Katowice, www.swiatowid.katowice.pl
 7. Kinoteatr Rialto, Katowice, www.rialto.katowice.pl
 8. Kino Centrum, Konin, www.kdk.konin.pl
9. Kino Kryterium, Koszalin, www.ck105.koszalin.pl/kina/kinokryterium
10. Kino Agrafka, Kraków, www.kinoagrafka.pl
11. ARS Krakowskie Centrum Kinowe, Kraków, www.ars.pl
12. Kika, Kraków, www.kinokika.pl
13. Kino Pod Baranami, Kraków, www.kinopodbaranami.pl
14. Klub Sztuki Filmowej Mikro & Mikroffala, Kraków, www.kinomikro.pl
15. Kino Charlie, Łódź, www.charlie.pl
16. Kino Sokół, Nowy Sącz, www.kino-sokol.pl
17. Kino Studyjne Awangarda 2, Olsztyn, www.awangarda.olsztyn.pl
18. Kino Charlie & Monroe, Kino Malta, Poznań, www.kinomalta.pl
19. Kino Apollo, Poznań, www.kinoapollo.pl
20. Kino Rialto, Poznań, www.kinorialto.poznan.pl
21. Kino Muza, Poznań, www.kinomuza.pl
22. Nowe Kino Pałacowe, Poznań, www.ckzamek.pl/nowekinopalacowe
23. Kino REJS, Słupsk, www.kinorejs.emcek.pl
24. Kino Pionier 1907, Szczecin, www.kino-pionier.com.pl
25. Kino Lab, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, www.kinolab.art.pl
26. Kino Praha, Warszawa, www.kinopraha.pl
27. Kinokawiarnia Stacja Falenica, Warszawa, www.stacjafalenica.pl
28. Kinoteka Multiplex, Warszawa, www.kinoteka.pl
29. Kino Kultura, Warszawa, www.kinokultura.pl
30. Kino Luna, www.kinoluna.pl
31. Kino Muranów, Warszawa, www.muranow.gutekfilm.pl
32. Kino Wisła, Warszawa, www.novekino.pl
33. DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław, www.dcf.wroclaw.pl/
34. Kino Nowe Horyzonty, Wrocław, www.kinonh.pl

Strona Sieci Europa Cinemas: www.europa-cinemas.org>>

Nie masz jeszcze konta?
<<  styczeń 2018  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14  15  16 17 18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: