2018-05-30

Europa Cinemas - sieć kin europejskich

Istniejąca od 1992 roku sieć Europa Cinemas obecnie obejmuje swoim zasięgiem 1050 kin w 34 krajach. W sumie sieć dysponuje liczbą 2806 ekranów. W tej prestiżowej sieci znajdują się 34 polskie kina!

Celem sieci jest poszerzenie katalogu filmów europejskich, a w szczególności europejskich filmów (nie krajowych).

Cele sieci Europa Cinemas:

• zwiększenie programowania europejskiego w kinach oraz podniesienie frekwencji,
• promowanie europejskich inicjatyw skierowanych do młodych widzów,
• promowanie różnorodności w ramach programów Europejskiej,
• umożliwienie wspólnych inicjatyw na poziomie krajowym i europejskim,
• ułatwianie przejścia do projekcji cyfrowej w kinach.

Kryteria kwalifikujące do członkowstwa w sieci Europa Cinemas:

O członkowstwo w sieci kina mogą się ubiegać raz w roku. Najbliższy termin składania aplikacji plnowany jest na 1 lipca i potrwa do 15 września 2018 roku. Kina których aplikacja zostanie rozpatrzona pomyślnie, przystąpią do sieci z dniem 1 stycznia 2019 roku.

W 2018 roku do europejskiej sieci kin dołączyły trzy polskie kina: Fenix, Fenomen i Elektronik..

Do tej pory kryteria kwalifikujące kina do przystąpienia do sieci obejmowały następujące wytyczne:

• Minimalna roczna ilość seansów dla kin całorocznych: 520 (Odchylenie od powyższej liczby, do co najmniej 370 seansów, jest akceptowane w przypadku kin z jedną salą projekcyjną, działających w specyficznych warunkach. Minimalna miesięczna ilość seansów dla kin plenerowych: 30

• Minimalna liczba foteli przypadających na obiekt: 70

• Minimalna liczba siedzeń w stosunku do liczby ekranów, przy minimum dwóch ekranach: 50

• Minimalna frekwencja w okresie dwunastu miesięcy dla polskich kin: 15 000

• Profesjonalne wyposażenie techniczne

• Standardy bezpieczeństwa zgodne z krajowymi regulacjami

• Wyłączeniu podlegają kina oferujące filmy pornograficzne

Formularz aplikacyjny do sieci Europa Cinemas >>
Przewodnik (pdf) >>

Polskie kina należące do sieci Europa Cinemas:

1 OKF Iluzja, Częstochowa, http://www.okf.czest.pl
2 Swiatowid, Elbląg, http://www.kino.swiatowid.elblag.pl
3 Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdynia, http://www.gcf.org.pl
4 Kino Amok, Gliwice, http://www.amok.gliwice.pl
5 Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej, Katowice, http://www.kosmos.katowice.pl
6 Kino Swiatowid, Katowice, http://www.swiatowid.katowice.pl
7 Rialto, Katowice, http://www.rialto.katowice.pl
8 Kino Fenomen, Kielce, http://www.wdk-kielce.pl
9 Centrum, Konin , http://www.kdk.konin.pl
10 Kino Kryterium, Koszalin, http://www.ck105.koszalin.pl/kina/kinokryterium
11 Agrafka , Krakow, http://www.kinoagrafka.pl
12 ARS Krakow Cinema Center, Kraków, http://www.ars.pl
13 Kika, Kraków, http://www.kinokika.pl
14 Kino Pod Baranami, Krakow, http://www.kinopodbaranami.pl
15 Klub Sztuki Filmowej Mikro & Mikroffala, Krakow, http://www.kinomikro.pl
16 Charlie, Łódź, http://www.charlie.pl
17 Kino Fenix, Łowicz, http://www.lok.art.pl
18 Sokol, Nowy Sącz, http://www.kino-sokol.pl
19 Kino Studyjne Awangarda 2, Olsztyn, http://www.awangarda.olsztyn.pl
20 Charlie & Monroe Kino Malta, Poznań, http://www.kinomalta.pl
21 Kino Apollo, Poznań, http://www.kinoapollo.pl
22 Kino Palacowe, Poznań, http://www.ckzamek.pl/nowekinopalacowe
23 Kino Rialto, Poznań, http://www.kinorialto.poznan.pl
24 Muza, Poznań, http://www.kinomuza.pl
25 Pionier 1907, Szczecin, http://www.kino-pionier.com.pl
26 Kino Elektronik , Warszawa, http://www.kinoelektronik.pl
27 Kino Praha, Warszawa, http://www.kinopraha.pl
28 Kinokawiarnia Stacja Falenica, Warszawa, http://www.stacjafalenica.pl
29 Kinoteka Multiplex, Warszawa, http://www.kinoteka.pl
30 Kultura, Warszawa, http://www.kinokultura.pl
31 Luna,Warszawa , http://www.kinoluna.pl
32 Muranów, Warszawa, http://www.kinomuranow.pl
33 U-jazdowski Kino, Warszawa, http://kinolab.art.pl
34 Wisła, Warszawa, http://www.novekino.pl
35 DCF – Dolnoslaskie Centrum Filmowe, Wrocław, http://dcf.wroclaw.pl/
36 Kino Nowe Horyzonty, Wrocław, http://www.kinonh.pl

Strona Sieci Europa Cinemas: www.europa-cinemas.org>>

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2018  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 22 23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: