2017-05-10

Gastronomia w kinie

Gastronomia w kinach na całym świecie cieszy się ogromną popularnością. Nie jest tajemnicą, że z samej sprzedaży biletów kinowych ciężko utrzymać kino.

Posiadanie gastronomii w kinie to nie tylko dodatkowy zarobek ze sprzedaży oferowanych w niej produktów. To również nawiązanie więzi z widzem, który spędzaja czas w kawiarni, czy to na kawie z przyjaciółmi, czy to przychodząc z laptopem, aby popracować przy dobrej kawie. Gość kawiarni wybierając się na film, chętniej wybierze kino, w którego kawiarni spędza czas, z którym jest już zaznajomiony.

Zdecydowanie najbardziej kojarzącą się z kinem przekąską jest popcorn. Nic w tym dziwnego, bo do kinowego foyer trafił jeszcze w latach 30 ubiegłego wieku, wcześniej zdobył popularność w amerykańskich miejscach rozrywki, jak cyrki i wesołe miasteczka. Jako przekąska nie wymagająca zaplecza kuchennego do jej przygotowania, a ponadto wydzielająca przyjemny zapach, który przyciąga widzów, popcorn szybko zadomowił się w kinach na całym świecie.

Maszyny do prażenia kukurydzy dostępne są w wielu wymiarach i różnych kształtach, dzięki czemu łatwiej znaleźć na nie miejsce, nawet w niewielkim kinie. Maszyny mogą być samoobsługowe lub wymagające obsługi przez sprzedającego.

Dodatkowym urozmaiceniem mogą być pojemniki na popcorn z bohaterami filmów z aktualnego repertuaru kina.

Kolejną coraz częściej spotykaną w kinie przekąsko są nachos podawane z różnymi sosami. Są łatwe do wniesienia na salę kinową, mogą być sprzedawane w kartonowych pojemnikach lub plastikowych kubkach.

Drobne przekąski jak batoniki, żelki, czy pakowana w kubeczki wata cukrowa to często wybierane produkty. Można je sprzedawać zarówno przy niewielkim stoisku w holu kina, jak i poprzez samoobsługowe maszyny.

Oczywiście jeśli już sprzedajemy przekąski, nie może zabraknąć napoi. I tu znów do wyboru są automaty samoobsługowe z zimnymi i ciepłymi napojami.Jedzenie w kinie ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dlatego niektóre kina, w których dozwolone jest spożywanie produktów podczas projekcji filmowych, chcąc sprostać wymaganiom swoich widzów, urządzają tzw. seanse bez popcornu. To samo w odwrotnej kombinacji, kina bez popcornu organizują pokazy z jedzeniem.

Choć temat jedzenia na sali kinowej, czy też jego zakaz, zawsze będzie budził kontrowersje, na pewno nie wyklucza to prowadzenia gastronomii w budynku kina. Czy będą to automaty, czy żywność sprzedawana w kasie, czy wreszcie kawiarnia, zależy przede wszystkim od posiadanego zaplecza.
Warto się jednak o gastronomię postarać, zarówno dla urozmaicenia oferty, jak i dla zwiekszenia zysków.

Ponadto coraz częściej spotykana jest współpraca z firmami spożywczymi, która pozwala na organizowanie ciekawych promocji i przyciąganie widzów do kin. Przykładem są batoniki znanej marki, które pozwalają widzowi na zakup tańszego biletu.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że dla tych, którzy nie chcą kupować automatu, istnieje możliwość wypożyczenia takich maszyn. Przy tym niektóre firmy oferują bezpłatny okres próbny, dzięki któremu, można się zorientować, czy taki automat w naszym kinie ma sens.

Przykład gastronomii w krakowskim Kinie Kijów.Centrum:

Popcorn, nachos oraz napoje srzedawane są przy kasie kina. Dzięki takiemu rozwiązaniu jest duża szansa, że widz kupując bilet do kina, skusi się również na przękąskę.

Kijów.Centrum posiada również kawiarnię, Filmową Cafe, w której można napić się smacznej kawy i podyskutować o filmie, zarówno przed, jak i po seansie. Wiele osób przychodzi tu z laptopem, aby popracować w miłym otoczeniu.

Tagi: gastronomia, popcorn, nachos, automaty spożywcze, kino,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: