2015-04-02

12. edycja X MUZY rozstrzygnięta.

1 kwietnia 2015, w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, w sali kina Rejs, odbył się finał 12. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

W rozgrywkach finałowych udział wzięły drużyny wyłonione podczas eliminacji (18 marca), w składzie: Karolina Miśkiewicz i Kinga Makuch, Agata Ostrowska i Hubert Kurkiewicz oraz Magda Kasperek i Justyna Garlacz. Wszyscy uczestnicy to uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Finał miał charakter turnieju i składał się z 6 konkurencji: alfabetu - należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii - należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalambur - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych - uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz kto jest ich kompozytorem; rozbójnika - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać - jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić - jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej MCK.

Po zaciętej i znakomitej walce udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Magda Kasperek i Justyna Garlacz (uczennice 2 klasy), II miejsce zajęli Agata Ostrowska i Hubert Kurkiewicz (uczniowie 2 klasy), natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Karolina Miśkiewicz i Kinga Makuch (uczennice 3 klasy).

Wszyscy laureaci otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD i płyt z muzyką filmową. Natomiast drużyna, która zajęła I miejsce dodatkowo otrzymała w pełni opłacony pobyt na 42. Ińskim Lecie Filmowym - jednym z najstarszych festiwali filmowych odbywających się w Polsce.


12. edycja Konkursu Wiedzy o Filmie była współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Miasto Słupsk.

Galeria zdjęć:

Źródło: kino Rejs

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2019  >>
 01
 02  03  04  05  06  07  08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17 18 19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30
partnerzy: