2016-06-27

"Ikony Światowego Kina" na V Suspense Film Festival.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, 10 lipca, wręczona zostanie kolejna nagroda „Ikona Światowego Kina”, której laureatem został aktor Jurgen Prochnow – znany szerokiej publiczności z takich filmów jak „Okręt” (reż. Wolfgang Petersen) czy „Kod da Vinci” (reż. Ron Howard). Na Festiwalu, w sekcji konkursowej „Suspense Film Competition”, pokazany zostanie film z udziałem Jurgena Prochnowa – „The dark side of the moon” (reż. Stephan Rick).

Seansem rozpoczynającym V Suspense Film Festival, 6 lipca o godz. 12:00, będzie projekcja polskiego filmu „Karbala” (reż. Krzysztof Łukaszewicz). Program Festiwalu składać się będzie z sekcji konkursowych – międzynarodowego konkursu „Suspense Film Competition”, „Eye on Films Competition” oraz „First Shot”, a także wielu prezentacji polskich i europejskich sensacyjnych produkcji. Wieczorami i nocą odbędą się emocjonujące seanse na plaży w Kołobrzegu w ramach Kina na Fali oraz pokazy horrorów w cyklu „Noc horrorów z Are You Watching Closely” na Scenie Letniej RCK.

Na Gali Otwarcia Festiwalu, która rozpocznie się 6 lipca o godz. 19:00 w RCK, przyznane zostaną jak co roku nagrody „Ikona Polskiego Kina” – dla wybitnego aktora za całokształt twórczości - oraz „Latarnik” – dla reżysera, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie i lubiane przez publiczność filmy. Podczas Gali organizatorzy Festiwalu zaproszą także na recital Sonii Bohosiewicz z piosenkami Marilyn Monroe.

Gospodarzem wydarzeniem jest miasto Kołobrzeg, współorganizatorem Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz Zdrojowa Invest & Hotels wraz z hotelami - Marine Hotel***** i Diune Hotel***** & Resort. Festiwal współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej, a partnerami Festiwalu są Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Narodowe Centrum Kultury.

Na projekcje w Sali Widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury obowiązywać będą wejściówki – dostępne w kasie Regionalnego Centrum Kultury od 28.06.2016. Koszt wejściówki to 2 zł, pozostałe seanse i imprezy towarzyszące nie są biletowane.

Więcej informacji na: www.suspenseff.pl >> oraz www.facebook.com/SuspenseFilmFestival >>

Źródło: informacja prasowa

Nie masz jeszcze konta?
<<  marzec 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
26 27  28  29  30  31
partnerzy: