2013-08-12

Cyfrowe prace naukowe o filmie w Naukowej Bibliotece Audiowizualnej

Na łamach serwisu Audiowizualni.pl można korzystać z cyfrowych prac naukowych o filmie i produkcji audiowizualnej. Program Naukowa Biblioteka Audiowizualna rozpoczął się udostępnieniem 10 prac, które czytać można bezpośrednio w przeglądarce internetowej, bez względu na to czy jest ona zainstalowana na urządzeniu stacjonarnym czy mobilnym. Teksty są udostępniane dzięki specjalnym licencjom podpisanym między autorami a Fundacją Polskie Centrum Audiowizualne.

Pierwsze publikacje dotyczą różnorodnej tematyki, od polityki audiowizualnej czy działalności PISF, przez analizy twórczości polskich i zagranicznych artystów (Kolski, Karabasz, Kubrick, Lubaszenko, Kieślowski), aż po analizy wybranych obrazów czy nurtów (film fabularny J. Morgensterna "Do widzenia, do jutra" oraz "czarna seria" w polskim filmie dokumentalnym). Ich autorami są: Karol Jakubowicz, Marcin Bortkiewicz, Anna Romanowska, Jakub Maiński, Julia Michałowska, Małgorzata Fiejdasz, Aleksandra Engler, Małgorzata Imielska, Joanna Pawłowska i Dominika Robak.

Zakończenie pierwszego etapu Naukowej Biblioteki Audiowizualnej, którym będzie udostępnienie w Internecie wszystkich pozyskanych prac zaplanowano na jesień 2013 roku. Zestaw ma obejmować ok. 50 tekstów, w większości rozpowszechnianych przez NBA w całości (w przypadku prac doktorskich publikowane będą wybrane przez autorów rozdziały).

Wciąż można zgłaszać swoje prace magisterskie, licencjackie, doktorskie, artykuły naukowe (cyfrowe lub papierowe) do pierwszego etapu programu, który powstał z inicjatywy Fundacji Polskie Centrum Audiowizualne, a jego partnerem jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych. Praca zespołu dziennikarsko-dokumentacyjnego w zakresie badań rynku filmowego jest współfinansowana przez PISF. Zgłoszenia prac: konsultacje@audiowizualni.pl lub biblioteka@audiowizualni.pl.

Źródło: Audiowizualni.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2023  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08 09 10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30
partnerzy: