2015-09-02

Goli kawalerowie wprost z Londynu.

Już 3 września widzowie polskich kin będą mogli na żywo śledzić komiczne perypetie dwóch spłukanych młodzieńców, bohaterów sztuki „Strategia gołych kawalerów” („The Beaux' Stratagem”). Wszystko dzięki bezpośredniej transmisji z Nationat Theatre w Londynie w ramach cyklu „NT Live”.

Simon Godwin (reżyser spektaklu „Człowiek i nadczłowiek” również prezentowanego w cyklu „NT Live”) odświeża kostiumową farsę George’a Farquhara. Ta „obłędna komedia o miłości i kasie” była wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku w Her Majesty’s Theatre na Haymarket. Sztuka osadzona w realiach restauracji dynastii Stuartów skrzy się humorem dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji.

Dwóch młodych hulaków, londyńskich fircyków, spłukawszy się do ostatniego grosza postanawia zdobyć środki do życia na prowincji. Aimwell i Archer postanawiają poszukać bogatych panien i poprzez ożenek zdobyć pieniądze. Dla niepoznaki jeden z młodzieńców, Archer, przebiera się za sługę drugiego, co oczywiście prowadzi do serii zabawnych sytuacji. W prowincjonalnym Lichfield poznają piękną Dorindę, córkę bogatej Lady Bountiful i jej szwagierkę, nieszczęśliwą w małżeństwie Kate Sullen… Miłość i szansa na łatwe wzbogacenie się wisi w powietrzu, ale po drodze zakochani młodzieńcy będą się musieli zmierzyć z tak nieprawdopodobnymi przeszkodami, jak nocny napad zbójców. Na ich drodze stanie także pyskaty karczmarz, rozwiązły francuski hrabia, pijany szlachcic, złośliwy kamerdyner i irlandzki ksiądz. Żywiołowa zabawa w XVII-wiecznym kostiumie.

Spektakl będzie transmitowany na żywo 3 września do kin:

Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach,
Kino Centrum w Koninie,
Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Retransmisja: 27 października – sieć kin Multikino

"Strategia gołych kawalerów" - zwiastun z polskimi napisami


Galeria zdjęć:

Źródło: informacja prasowa, nazywowkinach.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09 10 11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: