2014-09-05

Kino Dzieci w 15 kinach.

50 pięknych filmów. 15 miast w Polsce. 10 dni pokazów, zabaw, warsztatów i rozmów. Kino Dzieci, czyli największe w Polsce filmowe święto dla dzieciaków startuje 27 września.

Kino Dzieci to najlepsze produkcje nakręcone w ostatnich latach dla młodych widzów, w większości niepokazywane dotąd w Polsce. To filmowa uczta dla dzieci w wieku 5-12 lat, ich rodziców, dziadków i opiekunów. Okazja do wspólnego przeżywania kina, zabaw i rozmów inspirowanych filmowymi opowieściami.

Program Kina Dzieci tworzy 50 tytułów: animacji, filmów aktorskich, krótkich i długich metraży. Podzielone zostały na sekcje tematyczne o: przyjaźni, wyzwaniach oraz relacjach z rodzicami. Oddzielny blok to prezentacja kina norweskiego, wzorcowego przykładu, jak kręcić mądre i atrakcyjne opowieści dla najmłodszych.

Wśród festiwalowych hitów są ekranizacje bestsellerowych norweskich książek Tora Åge Bringsværda i Anne G. Holt „Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele” oraz „Kacper i Emma – wakacje zimowe”. Reżyser Arne Lindtner Næss (jeden z gości Kina Dzieci) z wyczuciem połączył animację z filmem aktorskim oraz piosenkami. Powstały pełne ciepła i pozytywnej energii produkcje dla dzieci od 5 lat. Ich bohaterowie wspólnie stawiają czoła takim wyzwaniom, jak pierwszy dzień w przedszkolu czy wyjazd na ferie bez rodziców. Każdy z filmów przyciągnął w Norwegii 300 tys. widownię. Holenderską kinematografię reprezentować będzie „Niesforny Bram”, uznany w Holandii za film 2012 roku. Anna van der Heide nakręciła niebanalną historia o trudnych relacjach łączących świat dzieci i dorosłych. Familijne kino w najlepszym wydaniu przyjedzie z Republiki Południowej Afryki: „Felix” Roberty Durrant to opowieść o małym fanie jazzu, który marzy o karierze saksofonisty. Na szczególną uwagę zasługują także animacje: magiczna „Nocturna” nakręcona w hiszpańsko-francuskiej koprodukcji przez Adrià Garcíę, Víctora Maldonado oraz nagradzany na międzynarodowych festiwalach francuski film „Moja ma jest w Ameryce i spotkała Buffalo Billa” w reżyserii Marka Boreala i Thibauta Chatela. To mądra opowieść oswajająca dzieci z najtrudniejszymi tematami, jak odejście bliskiej osoby.

Po seansach zaplanowano zajęcia plastyczne dla dzieci, a także warsztaty dla rodziców.

Lista kin, w których odbędzie się festiwal:

Bolesławiec BOK MCC Kino Forum
Bydgoszcz Kino Orzeł w MCK
Elbląg CSE Kino Światowid
Gdańsk GFC Neptun-Helikon-Kameralne
Katowice Kino Światowid
Kraków Kino Pod Baranami
Łódź Kino Charlie
Olsztyn Kino Studyjne Awangarda2
Opole MDK Kino Studio
Poznań Kino Muza
Tczew Centrum Kultury i Sztuki
Toruń Kino Centrum CSW
Warszawa Kino Muranów
Wągrowiec Kino MDK
Wrocław Kino Nowe Horyzonty

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a pokazy odbywać będą się od 27 września do 5 października.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.kinodzieci.pl >>

Źródło: informacja prasowa

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
14 15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: