2017-09-19

Kino Dzieci w 20 miastach Polski!

W sobotę 23 września w 20 miastach rozpoczyna się Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla najmłodszych oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy chcą rozbudzać w dzieciach ciekawość świata.

Zanim festiwal zacznie się na dobre, jeszcze w piątek odbędzie się pierwsze wydarzenie specjalne w ramach „Kino Dzieci o wychowaniu”, przeznaczone dla rodziców, edukatorów i nauczycieli. Wykład w kinie Muranów o sposobach skutecznej komunikacji z dziećmi i szukaniu odpowiedzi na pytanie: kim są i czego potrzebują od nas, dorosłych, poprowadzi Dušanka Kosanović – psycholożka, trenerka, terapeutka, szefowa FamilyLab Chorwacja. Wydarzenie powstało we współpracy z Familylab Polska, fundacją popularyzującą metody wychowawcze Jespera Juula, wybitnego duńskiego pedagoga.

3…2…1…Start!

Festiwal oficjalnie otworzy projekcja filmu Storm. Opowieść o odwadze w Kinie Muranów. Gośćmi uroczystego otwarcia będą dziecięcy aktorzy, odtwórcy głównych ról Marieke i Storma, czyli Juna de Leeuw i Davy Gomez. Zobaczyć aktorów z wielkiego ekranu, którym można zadać pytanie to wielkie przeżycie dla każdego dziecka. Szansa na spotkanie aktorów z filmu Storm. Opowieść o odwadze również następnego dnia, tym razem w Kinotece po seansie o 12:15.
W niedzielę o 15:30 w Kinie Muranów projekcja Tarapatów, które w miniony piątek zadebiutowały w kinach. Po filmie spotkanie z reżyserką Martą Karwowską, producentką Agnieszką Dziedzic oraz młodymi aktorami Hanną Hryniewicką i Jakubem Janotą-Bzowskim – filmowymi Julką i Olkiem.

Festiwal w 20 miastach w Polsce

8 tytułów Konkursu filmów pełnometrażowych pokazywanych jest od 23 września w 20 miastach w Polsce. Widzowie mogą głosować na swoje ulubione filmy w ogólnopolskim plebiscycie publiczności. Zwycięzca plebiscytu otrzyma jedną z czterech statuetek festiwalu – nagrodę Kwiatu Paproci. Tegoroczna edycja poza Warszawą i Wrocławiem odbywa się także w Braniewie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Elblągu, Ełku, Gdańsku, Gliwicach, Jarocinie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Słupsku, Sosnowcu i Szczecinie. Harmonogram pokazów na www.kinodzieci.pl – bilety dostępne na stronach i w kasach festiwalowych kin.

Szczegółowy program festwalu dostępny jest na stronie: http://kinodzieci.pl/

Źródło: na podtsawie informacji prasowej

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: