2017-05-30

Kino Światowid zbiera fundusze na publikację!

Kino Światowid w Elblągu obchodzi w tym roku 55-lecie swojego istnienia i z tej okazji postanowiło wydać książkę.

Osoby związne ze Światowidem postanowiły dotrzeć do swoich pierwszych widzów oraz pracowników elbląskiego kina. Wszytsko po to, aby odszukać i przypomnieć najciekawsze historie, anegdoty, opowieści związane z działalnością elbląskich kin i utrwalić je w formie książki.

Publikacja „Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane” ma zebrać dla potomnych najciekawsze wspomnienia związane z obiektami X Muzy tego miasta. Jak piszą organizatorzy projektu, „za nami ponad pół wieku historii, wspomnień, anegdot, zdjęć. Nie chcemy, żeby minęły wraz z czasem.”

Prace nad książką już trwają, a część materiałów tekstowych do niej została napisana. Teraz potrzebne są środki na profesjonalne opracowanie graficzne, skład, łamanie i wydruk publikacji. „Zależy nam na jakości. Na dobrym papierze. Na estetyce cieszącej oko. Tak, żebyśmy, nawet po latach, z przyjemnością sięgali po to, co wspólnie zrobimy teraz”, piszą koordynatorzy akcji.
Dlatego postanowiono zebrać fundusze przy wykorzystaniu crowdfundingu, czyli finansowaniu społecznemu. Nad powstaniem książki czuwają, kierownik kina Natalia Piotrowska oraz związane z kinem, Karolina Śluz, Aleksandra Bielska i Justyna Kozłowska – Dyrla.
Natomiast środki na książkę o elbląskich kinach zbierane są poprzez platformę, Wspieram.to.

Projekt zostanie zrealizowany, jeśli do 27 lipca br. zostanie zebrana potrzebna kwota, w wysokości 16.00 złotych.

Dla każdego wpierającego akcję, kino przygotowało atrakcyjne nagrody, jak egzemplarz powstającej książki „Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane”, umieszczeni nazwiska darczyńcy w publikacji, roczny nielimitowany karnet do Światowida, czy możliwość emisji reklamy osoby lub firmy wpierającej na ekranach kina.

Zachęcamy do zapozniania się z projektem elbląskiego Kina Światowid. Akcję można wesprzeć poprzez stronę: wspieram.to/historia_kina_elblagu >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: