2016-10-07

Krakowskie Kina Studyjne w Krakowie zagrają razem!

Już w najbliższą niedzielę (9 października 2016 roku) krakowskie Kina Studyjne zagrają po raz pierwszy razem w ramach obchodów pierwszego Europejskiego Dnia Kina Artystycznego.

Obchody tego szczególnego dnia rozpocznie Kinowa Gra Miejska, której uczestnicy podążą śladami krakowskich kin (tych istniejących, ale i tych, po których zostało jedynie wspomnienie), gdzie czekać na nich będą filmowe zagadki i pułapki. Celem gry będzie poznanie istniejących i nieistniejących miejsc związanych z propagowaniem kultury filmowej.

Ponadto każde z kin tego szczególnego dnia przygotuje dla swoich widzów coś specjalnego. Będą pokazy przedpremierowe, spotkania z twórcami, prelekcje, pokazy z muzyką na żywo oraz wystawy.

W ramach obchodów Europejskiego Dna Kina Artystycznego, Kino Paradox przygotowało specjalne popołudnie z filmami z Charlotte Rampling, natomiast Kijów.Centrum zaprasza swoich widzów do zwiedzania wystawy urządzeń kinotechnicznych, o których opowiadał będzie doświadczony kinooperator. W kinie Arafka odbędzie się pokaz filmu „Plemię”, do którego muzykę na żywo zagrają Fryderyk Glazer i Tomek Chołoniewski. W Kinie Pod Baranami po specjalnym seansie obrazu „Pożegnanie z językiem”, na kinomanów będzie czekała jesienna edycja plakatobrania. Tych którzy nie mogą się doczekać, aby zobaczyć tegorocznego zwycięzcę Złotej Palmy, „Ja, Daniel Blake” w reżyserii Kenego Loacha, nowohucki Sfinks zaprasza na pokaz przedpremierowy z niespodziankami. Natomiast o miłośników animacji zatroszczy się Centrum Kinowe ARS, które zorganizowało spotkanie z Robertem Sową i Jerzym Kucią poprzedzone pokazem filmów animowanych z Pracowni Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych.

Europejski Dzień Kina Artystycznego powstał dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai).

Zachęcamy do śledzenia profilu facebookowego Europejskiego Dnia Kina Artystycznego >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: