2013-07-16

Muzeum Kinematografii zmodernizowało wystawę "Od negatywu do kopii"

Muzeum Kinematografii w Łodzi otworzyło w piwnicach pałacu K. Scheiblera gruntownie zmodernizowaną wystawę stałą "Od negatywu do kopii".

Zasięg i rozmiar przeprowadzonej modernizacji pozwala mówić o stworzeniu zupełnie nowej wystawy, pomimo tego, że wiele eksponatów było już wcześniej prezentowanych. Na ekspozycji zwiedzający oprócz zapoznania się z historią montażu filmowego i rewolucyjnymi urządzeniami, które odcisnęły na niej piętno (jeden z pierwszych modeli stołu montażowego KEM, którego działanie będzie można poznać w praktyce lub Acmiola, urządzenie służące do montażu pionowego), sami będą mogli opanować podstawy tej sztuki.
Cykl zajęć oraz elementy multimedialne ekspozycji pozwolą każdemu bez względu na wiek i doświadczenie stać się prawdziwym montażystą.

Największą z przeprowadzonych zmian, jest wykorzystanie najnowszej technologii do prezentacji materiału ikonograficznego i merytorycznego. W salach wystawowych wykorzystano głośniki kierunkowe, ekrany dotykowe i elementy interaktywne. Dużym osiągnięciem jest fakt, że materiał multimedialny tworzony jest specjalnie na potrzeby Muzeum we współpracy z wykładowcami i studentami Politechniki Łódzkiej.

Całość materiału multimedialnego oraz merytorycznego został włączony w specjalnie zaprojektowaną scenografię wystawy łączącą w sobie elementy przestrzenne i oryginalny sprzęt do montażu filmowego.

Uzupełnieniem i podsumowaniem wiedzy zdobytej na wystawie będzie prezentowany w formie cyfrowej wykład, w którym na temat montażu wypowiadają się jedni z najwybitniejszych twórców światowego kina.

Kuratorami projektu są Piotr Kulesza oraz Marcin Jaroszewicz
Modernizacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: Muzeum Kinematografii w Łodzi

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2019  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08  09  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19 20 21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30  31
partnerzy: