2017-05-09

Nowy festiwal na mapie Polski.

Podlasie SlowFest, nowa inicjatywa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Gutek Film odbędzie się w dniach 1 lipca – 17 września 2017 w Supraślu.

Od pewnego czasu kino coraz mniej mnie satysfakcjonuje. Dominują filmy, w których aktorzy nie wychodzą poza standardy psychologicznego aktorstwa i w których dialogi są sztuczne, a emocje rodem z seriali.
W ostatnich latach, w opozycji do coraz bardziej gładkiego kina artystycznego, powstał nurt slow cinema, tłumaczy pomysłodawca nowego festiwalu, Roman Gutek

Idea wydarzenia:

Interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury. Podlasie SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie – przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji.

Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). Podlasie SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.

Podlasie SlowFest jest o niespiesznym celebrowaniu życia: sztuki, natury oraz kuchni. Idea festiwalu wpisuje się w filozofię Żubra, który symbolizuje spokój, równowagę oraz majestat nieprzemijającej przyrody. Natura, która dla organizatorów festiwalu jest najważniejszym uzupełnieniem wydarzeń kulturalnych, dla nas jest źródłem wewnętrznego spokoju, stabilności, pewności siebie i dobrej życiowej energii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wesprzeć pierwszą edycję SlowFest, tym bardziej, że ta nietypowa inicjatywa bezpośrednio dotyczy Podlasia – regionu, z którego wywodzi się Żubr. Życzymy sukcesów na początku i mamy nadzieję, że ten, tak dobrze wpisujący się w klimat Podlasia, festiwal będzie się rozwijał – mówi Tycjan Lewandowski, dyrektor marki Żubr.

Festiwal jak zapowiadają organizatorzy będzie nie tylko powolny, ale i interdyscyplinarny. Stąd obok seansów filmowych, będą odbywały się koncerty, przedstawienia teatralne oraz plenerowe czytanie. Wydarzeniu będzie towarzyszyć, przeciwieństwo Fast food, czyli slow food, w ramach którego goście będą degustować potrawy i oglądać filmy o tematyce kulinarnej.

Oprócz spacerów po pięknych okolicach i tematycznych wędrówek, uczestnicy będą mogli nauczyć się czegoś nowego w ramach warsztatów śpiewu cerkiewnego czy pisania ikon. Będą też warsztaty relaksacyjne z elementami jogi.

Bilety na pierwszy Slow Festiwal w Supraślu będzie można nabyć od 5 czerwca br. poprzez stronę internetową wydarzenia: www.podlasieslowfest.pl >>

Źródło: na podstawie informacji prasowej, Stowarzyszeni Nowe Horyzonty, Warszawa 9 maja 2017,

Tagi: festiwal,

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2023  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08 09 10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30
partnerzy: