2015-03-02

Premiery ze Studia Munka w kinie Kultura.

5 marca odbędzie się kolejna premiera krótkich metraży ze Studia Munka. W czwartkowy wieczór w kinie Kultura swoje filmy zaprezentuje troje debiutantów. Produkcje powstały w ramach programów „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”. Początek wieczoru o godzinie 19:00.

Premierę otworzą „Kreatury” - animacja Tessy Moult-Milewskiej. Karykaturalni bohaterowie, Harold i Matylda, stawiają czoła społecznemu ostracyzmowi i podejmują nieudolne próby manipulacji swoim obscenicznym wizerunkiem. Ta surowa w formie animacja wycinankowa inspirowana twórczością Roalda Dahla, Lotte Reiniger i Edwarda Goreya wprowadza widza w nieprzewidywalny i eklektyczny świat mrocznej wyobraźni, zostawiając go z pytaniem: kim ostatecznie są tytułowe "Kreatury"? Film powstał w koprodukcji z Indemind (producent wykonawczy: Tessa Moult-Milewska) oraz WJTeam.

Program „Pierwszy Dokument” reprezentować będzie debiut Marcina Nowaka „Ostatni numer”. Bohaterem filmu jest Zenon Andryjewicz, który we Lwowie od wielu lat prowadzi szkołę cyrkową dla dzieci. Mężczyzna coraz częściej myśli o przejściu na emeryturę. Wydaje mu się, że to, co najlepsze w życiu już go spotkało. Swoim podopiecznym nie chce zostawić po sobie tylko starych plakatów i spłowiałych zdjęć, ale również wiedzę, doświadczenie i pasję. „Ostatni numer” powstał w koprodukcji z Kolektyw Film.

Czwartkową premierę zamknie pokaz krótkometrażowej fabuły „Moloch” w reżyserii Szymona Kapeniaka. Akcja filmu dzieje się na Ukrainie. Grupa młodych mężczyzn pracuje nielegalnie na terenie podupadającej huty stali. Najstarszy z nich przeżywa właśnie płomienny romans i postanawia odejść z pracy, upatrując w nowym uczuciu pretekst do zmian w życiu. Jego koledzy planują odwieść go od tego zamiaru, chcąc ratować zgrany dotąd zespół. W filmie zagrali ukraińscy aktorzy: Daniil Mireschkin, Oleg Scherbina, Evgeny Yaroschuk, Nataliia Terlecka, Vlad Bokatov oraz Oksana Stepchuk. Autorem zdjęć do „Molocha” jest Jacek Podgórski. Film powstał w koprodukcji z Better Films Production.

Stałym elementem premierowych wieczorów Studia Munka jest rozmowa z reżyserami filmów. Poprowadzi ją dziennikarz TVP Kultura - Max Cegielski.

Szczegóły na stronie: www.studiomunka.pl >>
oraz na profilu Facebook >>

Źródło: Studio Munka

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
14 15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: