2016-04-15

Słupski Rejs sprawdził wiedzę filmową młodych widzów.

13 kwietnia 2016, w Młodzieżowym Centrum Kultury w Słupsku, w sali kina Rejs, odbył się finał 13. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA.

W rozgrywkach finałowych wzięły udział drużyny wyłonione podczas eliminacji (23 marca), w składzie: Agata Ostrowska i Magda Kasperek - reprezentujące Dom Kultury w Ustce, Mikołaj Wojtas i Damian Borowiecki - reprezentujący V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku oraz Miłosz Rogiński i Karol Krupiniewicz - reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Finał miał charakter turnieju i składał się z 6 konkurencji: alfabetu - należało wybrać literę alfabetu i odpowiedzieć na pytanie, którego odpowiedź zaczynała się na tę właśnie literę; biografii - należało rozpoznać biografię twórców kina światowego lub polskiego na podstawie przytoczonych fragmentów życiorysów; fragmentów filmowych - podać tytuły 5 prezentowanych fragmentów filmowych; kalamburów - jedna osoba z drużyny pokazywała bez użycia słów wylosowany tytuł filmowy, natomiast druga musiała go odgadnąć; fragmentów muzycznych - uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać z jakich filmów pochodzą fragmenty muzyki oraz podać kto jest ich kompozytorem; rozbójnika - drużyny decydowały o stopniu trudności pytania mogąc zarówno zyskać punkty - jeśli odpowiedziały dobrze, jak i stracić - jeśli udzieliły błędnej odpowiedzi.

Finałowe zmagania oceniało jury w składzie: dr Janusz Bohdziewicz z Akademii Pomorskiej w Słupsku, Elżbieta Łukaszus-Mijewska oraz Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej MCK.

W wyniku przeprowadzonych rozgrywek udało się wyłonić zwycięzców. I miejsce zdobyła Agata Ostrowska i Magda Kasperek, II miejsce zajęli Mikołaj Wojtas i Damian Borowiecki, natomiast na III miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Miłosz Rogiński i Karol Krupiniewicz.

Wszystkie osoby otrzymały nagrody rzeczowe w postaci książek, filmów DVD i płyt z muzyką filmową. Natomiast drużyna, która zajęła I miejsce dodatkowo otrzymała w pełni opłacony pobyt na 43. Ińskim Lecie Filmowym - jednym z najstarszych festiwali filmowych odbywających się w Polsce.

Kino Rejs gratuluje wszystkim laureatom, a na kolejną 14. edycję konkursu zaprasza za rok.

13. edycja Konkursu Wiedzy o Filmie jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Miasto Słupsk.

Poniżej zdjęcia z wydarzenia:

Galeria zdjęć:

Źródło: informacja prasowa

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: