2015-05-20

Zapowiedź IV Kołobrzeskiego FF.

IV Kołobrzeski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 6-9 sierpnia. Organizatorzy zaproszą widzów na emocjonujące sensacyjne filmy i rozmowy z wybitnymi twórcami. Nowością w programie będzie konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny. IV Kołobrzeski Festiwal Filmowy to wyjątkowe wydarzenie filmowe, którego gospodarzem jest miasto Kołobrzeg, a partnerem po raz kolejny zostali Marine Hotel*****, Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Apetyt na sensację

Projekcje festiwalowe wyświetlone zostaną w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu oraz na plaży. Podczas IV edycji Festiwalu odbędą się pokazy znakomitych polskich filmów sensacyjnych, m.in. filmu „Fotograf” W. Krzystka z Tomaszem Kotem w roli głównej, „Ziarno prawdy” B. Lankosza, „Służby specjalne” P. Vegi i „Jeziorak” M. Otłowskiego. Nie zabraknie również europejskich produkcji – w programie znajdą się m.in. niemiecki film ”Who am I” reż. B. bo Odara, brytyjski „Brud” reż. Jona S. Bairda, hiszpański film „9 mil” reż. D. Monzona, duński film „Zabójca bażantów” reż. M. Norgaarda i film „Anime nere” reż. F.Munziego.

Filmowe konkursy

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zorganizowany zostanie po raz pierwszy konkurs na najlepszy europejski film sensacyjny „Suspense Film Competition”. Nowością w programie będzie także konkurs na najlepszy film Festiwalu, organizowany wspólnie z Legalną Kulturą. Zwycięzcę konkursu
wybierze publiczność.
Po raz kolejny w ramach Festiwalu odbędzie się konkurs dla młodych twórców „First Shot”, organizowany pod patronatem AXN. W konkursie weźmie udział 10 filmów, które zostaną zaprezentowane w Kołobrzegu. Filmowcy ocenieni zostaną na podstawie sprawności warsztatowej reżysera filmu i twórczego wykorzystania reguł gatunkowych dla realizacji emocjonującej opowieści filmowej.

Stałe punkty programu

Tradycyjnym punktem festiwalowego programu stały się wielogodzinne projekcje sensacyjnych seriali AXN. Podczas tegorocznej edycji Festiwalu pokazany zostanie II sezon „Hannibala” z Madsem Mikkelsenem w roli głównej oraz „Zbrodnia” w wersji filmowej. Na Festiwalu ponownie zagości Kino Konesera, podczas którego po seansie Tomasz Raczek zaprosi widzów na ciekawą dyskusję. Wieczorami i nocą kino emocji będzie można także oglądać na kołobrzeskiej plaży.
Wręczone zostaną także jak co roku nagrody aktorskie „Ikony Polskiego Kina” i kołobrzeska nagroda filmowa „Latarnik” przyznawana reżyserowi, który wykorzystując reguły kina gatunkowego tworzy ważne artystycznie, a jednocześnie lubiane przez publiczność filmy. Kołobrzeg gościć będzie ponadto lubianych aktorów, reżyserów i twórców filmowych, m.in. Katarzynę Figurę, Sonię Bohosiewicz, Jana Jakuba Kolskiego, Waldemara Krzystka, Jerzego Stuhra, Janusza Chabiora, Patryka Vegę i Tomasza Raczka. Gośćmi IV edycji Festiwalu będą także Dario Argento, Gianni Quaranta i Camilla Ahlgren.

Każda kolejna edycja Kołobrzeskiego Festiwalu Filmowego to coraz większa dawka sensacyjnych emocji. W tym roku „Sensacyjne Lato Filmów” zaproponuje widzom różnorodny program z najlepszymi polskimi i europejskimi filmami, spotkania z wybitnymi twórcami oraz konkursy filmowe.

Źródło: informacja prasowa

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: