2018-07-17

Bollywood z warszawską Starówką w tle.

Po raz pierwszy w historii gatunku Bollywood powstał film, którego fabuła w większości toczy się w Polsce. Już w lipcu miliony fanów Bollywoodu z całego świata zobaczą Warszawę, która stanowi główne tło wydarzeń w komedii gangsterskiej „Teefa in Trouble” („Teefa w tarapatach”) w reżyserii Ahsana Rahima. Obraz powstał w koprodukcji pakistańskiego studia Lightingale Productions i pol-skiego Studia AGART. W filmie występują gwiazdy kina bollywoodzkiego, jak Maya Ali, Ali Zafar, czy Javed Sheikh oraz polscy aktorzy. Już po kilku dniach od publikacji, trailer, utwór z filmu, i teledysk, w których widoczna jest Warszawa, osiągnęły wielomilionowe odsłony w serwisie YouTube. Prem-iera światowa odbędzie się 20 lipca, a film prezentowany będzie w 25 krajach. Polacy zobaczą film 27 i 28 lipca w Kinie Luna oraz we wrześniu w wybranych kinach studyjnych i Cinema City w całej Polsce.

Kino bollywoodzkie zrzesza miliony fanów na całym świecie. Jego wyznacznikami są historie miłosne okraszone tańcem i śpiewem, odgrywane w orientalnych sceneriach. Tym razem główne tło wydarzeń stanowi Warszawa. Zdjęcia do filmu realizowane były na przełomie czerwca i lipca 2017 roku, m. in. na terenie Starego Miasta, w Teatrze Wielkim, a także w dawnej fabryce FSO na Żeraniu oraz w wielu malowniczych miejscach w Polsce. – Z uwagi na popularność kina Bollywood, „Teefa in Trouble” może stać się promocją Warszawy i Polski na niespotykaną dotąd skalę. Akcja dzieje się w mieście, ukazując jego najpiękniejsze zakamarki. Okazuje się, że Polska może być miejscem atra-kcyjnym i, paradoksalnie dla nas, egzotycznym dla ludzi z zagranicy – mówi Dawid Szurmiej ze Studia AGART, polski producent wykonawczy przedsięwzięcia, odpowiedzialny za dobór polskiej obsady i ekipy oraz realizacje scen pościgów i kaskaderskich. – Mamy nadzieję, że obraz ten wpłynie na pozytywne postrzeganie Polski za granicą. To także okazja, by polscy widzowie ujrzeli dzięki naszej produkcji swoją stolicę z nieco innej perspektywy, z nutką orientu, na co bardzo liczymy – dodaje Szur-miej.

Do współpracy przy filmie zaangażowane były również znane postacie polskiego show-biznesu, w tym Michał Piróg, który odpowiadał za choreografię scen tanecznych kręconych w Polsce. – Po raz pierwszy pracowałem przy realizacji filmu bollywoodzkiego. To połączenie kina, w którym cho-reografia odgrywa tak ogromną rolę i współpraca z gwiazdami, kultowymi w swoim kraju na niespo-tykaną u nas skalę oraz realizacja takiego przedsięwzięcia w Polsce, były dla mnie nowym, niesamowitym doświadczeniem. Producenci dali nam dużo wolności, dlatego powstał niesamowity miks Bollywoodu i kina europejskiego. Dla mnie to przełomowa sprawa, jestem bardzo ciekawy przyjęcia tego tytułu u nas.

Premiera światowa i dystrybucja w polskich kinach.

Premiera światowa będzie miała miejsce 20 lipca 2018 roku, począwszy od Pakistanu (Lahore, Karaczi, Islamabad), poprzez Indie (Mumbaj), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj), po Wielką Brytanię (Londyn) oraz w ponad 20 innych krajach świata. Premiera polska odbędzie się 27 lipca 2018 roku o godzinie 20.00 w Kinie Luna w Warszawie (pokaz biletowany). Kolejny seans 28 lipca o godzinie 20:45. Dystrybucja kinowa filmu w Polsce planowana jest na wrzesień 2018 r. Film będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Cinema City: Kraków – Cinema City Bonarka, Warszawa – Cinema City Mokotów, Janki – Cinema City Janki, Łódź – Cinema City Manufaktura, Poznań – Cinema City Plaza, Gdańsk – Cinema City Krewetka, Wrocław – Cinema City Wroclavia, Katowice – Cinema City Punkt 44, Bydgoszcz – Cinema City, a także w sieci kin studyjnych, m. in. Kraków – Kino Kijów, Łódź – Kino Charlie, Warszawa – Kino Luna i innych. Dystrybutorem jest Bollywood Europa na li-cencji Yash Raj Films.

Źródło: mat. pras. Studio AGART

Nie masz jeszcze konta?
<<  marzec 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
26 27  28  29  30  31
partnerzy: