2018-07-24

Smarzowski, Kolski, Pawlikowski w Konkursie Głównym.

Organizatorzy 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłosili listę tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego.

W tym roku o Złote i Srebrne Lwy powalczy 16 produkcji, wśród których znalazły się dwa pełnometrażowe debiuty reżyserskie, trzy drugie filmy twórców oraz dzieła uznanych już autorów, jak Wojciech Smarzowski, Paweł Pawlikowski czy Małgorzata Szumowska.

Aż siedem tytułów będzie miało swoją polską premierę podczas rywalizacji o Złote Lwy, w tym „Kamerdyner” Filipa Bajona, „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, czy „Ułaskawienie” Jana Jakuba Kolskiego.

Selekcji dwunastu tytułów do Konkursu Głównego dokonał specjalnie powołany Zespół Selekcyjny, a cztery kolejne filmy wybrał Komitet Organizacyjny wraz z Dyrektorem Festiwalu.

Znane są też tytuły filmów, które zostaną pokazane w konkursie Inne Spojrzenie. Szansę zdobycia Złotego Pazura otrzymało 8 filmów, z czego „Nie zostawiaj mnie” Grzegorza Lewandowskiego będzie miał swoją premierę, a 6 produkcji stanowią debiuty reżyserskie.

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w dniach 17-22 września 2018 roku.


Listy filmów zakwalifikowanych do konkursów 43. FPFF w Gdyni:

KONKURS GŁÓWNY:

1. „7 uczuć”, reżyseria: Marek Koterski (premiera)
2. „Autsajder”, reżyseria: Adam Sikora
3. „Dziura w głowie”, reżyseria: Piotr Subbotko (debiut)
4. „Eter”, reżyseria: Krzysztof Zanussi
5. „Jak pies z kotem”, reżyseria: Janusz Kondratiuk
6. „Kamerdyner”, reżyseria: Filip Bajon (premiera)
7. „Kler”, reżyseria: Wojciech Smarzowski (premiera)
8. „Krew Boga”, reżyseria: Bartosz Konopka (drugi film, premiera)
9. „Pewnego razu w listopadzie”, reżyseria: Andrzej Jakimowski
10. „Twarz”, reżyseria: Małgorzata Szumowska
11. „Wilkołak”, reżyseria: Adrian Panek (drugi film, premiera)
12. „Zimna wojna”, reżyseria: Paweł Pawlikowski
13. „Fuga”, reżyseria: Agnieszka Smoczyńska (drugi film)
14. „Juliusz”, reżyseria: Aleksander Pietrzak (debiut)
15. „Ułaskawienie”, reżyseria: Jan Jakub Kolski (premiera)
16. „Zabawa, zabawa”, reżyseria: Kinga Dębska (premiera)

KONKURS INNE SPOJRZENIE:

1. „53 wojny”, reżyseria: Ewa Bukowska (debiut)
2. „Dzień czekolady”, reżyseria: Jacek Piotr Bławut (debiut)
3. „Jeszcze dzień życia”, reżyseria: Damian Nenow, Raúl de la Fuente (debiut)
4. „Moja polska dziewczyna”, reżyseria: Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek (debiut)
5. „Monument”, reżyseria: Jagoda Szelc (drugi film)
6. „Nie zostawiaj mnie”, reżyseria: Grzegorz Lewandowski (drugi film, premiera)
7. „Nina”, reżyseria: Olga Chajdas (debiut)
8. „Okna, okna”, reżyseria: Wojciech Solarz (debiut)

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2018  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20 21 22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: