2016-01-20

21. edycja SACROFILM w Zamościu.

Między 30 stycznia a 4 lutego br. w Zamościu odbędzie się 21. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego, SACROFILM.

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „O miłosierdziu w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca”, dlatego „na kinowym ekranie i w salach wykładowych poruszany będzie temat miłosierdzia w ujęciu judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. Przez podjęcie tej problematyki, organizatorzy Sacrofilmu, pragną włączyć się w przeżywanie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, ogłoszonego przez papieża Franciszka.”

21. SACROFILM otworzy koncert Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka, który odbędzie się w Centrum Kultury „Stylowy”.

Podczas sześciu dni festiwalu” zostaną zaprezentowane następujące filmy:

• „Apostoł”, reż. C. Carron,
• „Timbuktu”, reż. A. Sissako,
• „Wołanie”, reż. M. Dudziak,
• „Czas niedokończony. Wiersze ks. J. Twardowskiego”, reż. D. Gajewski,
• „Dureń”, reż. Y. Bykov,
• „Spirala”, reż. K. Zanussi,
• “Bernadetta. Cud w Lourdes”, reż. J. Sagols,
• „Sprawiedliwy”, reż. M. Szczerbic.

Tegorocznym pokazom filmowym towarzyszyć będą wykłady o miłosierdziu w różnych religiach opowiedzą: ks. dr hab. Marian Pokrywka, rabin dr Joel Chaim Nowicki, Krzysztof Zanussi oraz o miłosierdziu w islamie, przedstawiciel Fundacji „Dunaj” Instytut Dialogu.

Organizatorzy 21. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM, a są nimi – Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Parafia p.w. św. Antoniego w Dyniskach zapraszają do podjęcia refleksji nad miłosierdziem, wykorzystując treści zawarte w propozycjach filmowych oraz wykładach tematycznie z nimi związanych.

Honorowy patronat nad SACROFILMEM objęli – J.E. Bp Marian Rojek – Biskup Zamojsko-Lubaczowski, Andrzej Wnuk – Prezydent Miasta Zamość, prof. Krzysztof Zanussi – reżyser, dr Stanisław Wieczorek – Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.sacrofilm.pl >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09 10 11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: