2016-04-19

ChDK zbiera fundusze na "Wołyń".

Chełmski Dom Kultury postanowił wesprzeć najnowszą produkcję Wojciecha Smarzowskiego, „Wołyń”, na którego ukończenie wciąż brakuje funduszy.

W ramach wsparcia finansowego, ChDK organizuje 30 kwietnia br. Maraton na Wołyń, z którego dochód zostanie przekazany na ukończenie filmu o ludobójstwie Polaków.

Powinniśmy zaangażować się w ukończenie tego filmu, bo jest on niezwykle potrzebny. My, mieszkańcy Chełma, rozumiemy tę potrzebę być może mocniej niż mieszkańcy innych regionów kraju. Tu, pośród nas, żyją osoby, które pamiętają jeszcze tamte dni, tamten dramat. Żyjemy na styku narodowości, kultur i religii - bliskie są nam ból i dramat tamtego pokolenia, dlatego odpowiedzieliśmy na apel Smarzowskiego, mimo że temat filmu jest kontrowersyjna – czytamy na stronie ChDK, słowa pani Małgorzaty Paździor-Król, dyrektor Chełmskiego Domu Kultury.

W ramach maratonu zostaną wyświetlone dwa filmy Wojciecha Smarzowskiego „Wesele” i „Róża”. Uczestnicy wydarzenia spotkają się ze specjalnymi gośćmi m.in. Wojciechem Smarzowskim, Agatą Kuleszą oraz Arkadiuszem Jakubikiem. Wieczór urozmaici mini-recital Lecha Dyblika. A na koniec zostaną zaprezentowane zmontowane już materiały do filmu „Wołyń”.

Maratonowi towarzyszyć będzie licytacja zdjęć Krzysztofa Wiktora, który na swoim koncie ma sesje do najlepszych polskich produkcji, jak „Drogówka”, „Dom zły” oraz seriali telewizyjnych „Wataha” czy „Czas honoru”. Miłośnicy Wojciecha Smarzowskiego będą mogli też wylicytować podarowany przez Eryka Lubosa, egzemplarz scenariusza do „Drogówki” z autografami aktorów oraz przekazany przez Roberta Więckiewicza egzemplarz książki Jerzego Pilcha, „Pod Mocnym Aniołem”, równeż z autografami.

Program „Maratonu na Wołyń” (start o godzinie 15.00):

• projekcja filmu Wesele (1 godz. 41 min.)
• rozmowy z zaproszonymi gośćmi,
• licytacja przedmiotów związanych z twórczością reżysera,
• projekcja filmu Róża (1 godz. 38 min.),
• rozmowy z zaproszonymi gośćmi,
• mini recital Lecha Dyblika,
• zmontowane materiały z filmu Wołynia i rozmowy o filmie

Patronat medialny nad wydarzeniem objął lubelski „Gość Niedzielny”.

Przypominamy, że na apel o wsparcie filmu „Wołyń”, odpowiedziało również Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, w którym 1 maja 2016 o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Smarzowskim. więcej >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
14 15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: