2014-03-20

Coraz więcej kin organizuje pokazy dla singli.

Kino Solo, to autorski projekt Klubu Singla Połówki Pomarańczy realizowany we współpracy z kinami studyjnymi we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Łodzi. Pierwszy seans odbył się we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty 14 lutego ubiegłego roku.

Na początku seanse w Nowych Horyzonrtach odbywały się co dwa tygodnie, jednak w związku z sukcesem jaki odniosła akcja, Kino Solo weszło na stałe w cotygodniowy repertuar wrocławskiego kina. Zaledwie kilka miesięcy później kolejne kina przyłączyły się do projektu: Luna, Ars, Apollo, Charlie, Kinematograf, toruńskie kino Centrum oraz Pionier 1909.
W tych właśnie kinach, w pierwszym roku w ramach projektu odbyło się przeszło 100 seansów, na które przyszło przeszło 10 tysięcy singli.

Kin organizujących seanse dla singli jest coraz więcej w całej Polsce, a są to nie tylko wielkie miasta jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, ale i mniejsze jak Dąbrowa Górnicza czy Gliwice.

Kino Solo jest skierowane do miłośników kina, którzy nie znaleźli jeszcze drugiej połówki, a może jej nie szukają. Filmy wyświetlane dla osób przychodzących do kina w pojedynkę, to pomysł na spędzenie wieczoru w kinie w kulturalnym towarzystwie, gdzie single mogą się spotkać i oglądnąć dobry film. Po każdym seansie organizowane są afterparty, podczas których single mają okazję podzielić się wrażeniami na temat filmu przy lampce wina lub dobrej kawie.

Seanse organizowane są zawsze w kinach studyjnych, ponieważ jak piszą pomysłodawcy, to one „są tymi, do których single chodzą najchętniej. Gwarantują one bowiem niepowtarzalny klimat, a przede wszystkim repertuar „z wyższej półki”, szczególnie pożądany przez ludzi dobrze wykształconych, ciekawych świata, podążających za nowymi nurtami kultury.”


Klub Singla Połówki Pomarańczy powstał w 2005 roku we Wrocławiu, od 2010 roku prowadzi „nierandkowy” portal internetowy dla singli, kóry cieszy się ogromnym powodzeniem, podobnie jak Kino Solo.

Kina biorące udział w projekcie:

Wrocław - Kino Nowe Horyzonty
Warszawa - Kino Luna
Kraków - Kino ARS
Poznań - Kino Apollo
Łódź - Kino Charlie, Kino Kinematograf
Toruń - Kino Centrum
Szczecin - Kino Pionier 1909
Lublin - Kino Bajka
Białystok - Kino Forum
Rzeszów - Kino Zorza
Kielce - Kino Moskwa
Gliwice - Kino Amok
Częstochowa - Kino Iluzja
Dąbrowa Górnicza - Kino Kadr

Źródło: www.kinosolo.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10 11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: