2017-03-23

Do Radzynia wróciło kino!

Pierwszy raz od kilku lat w Radzyńskim Ośrodku Kultury wyświetlono filmy, w kinie Oranżeria.

Działające przy Ośrodku kino nie dysponuje własnym projektorem cyfrowym, dlatego zdecydowano się na wynajęcie sali kinowej zewnętrznej firmie z Lublina. Dzięki temu Radzyński Ośrodek Kultury nie ponosi żadnych opłat, a kino może działać.

Pierwszymi po przerwie seasnami w kinie były „Sztuka Kochania” oraz „Balerina”. Na tę drugą szybko zabrakło biletów. Do tego na wszystkich seansach, przy czym "sztuka kochanaia" została wyświetlona dwa razy, sala była wypełniona po brzegi.
Kolejnym filmem w repertuarze radzyńskiego kina jest zdobywca tegorocznych Oscarów, „La La Land”.

Duża frekwencja w Oranżerii nie była zaskoczeniem, ponieważ najbliższe kina znajdują się w Łukowie oraz Lublinie i tam właśnie jeżdzą oglądać filmy pasjonaci X Muzy z Radzynia. Teraz jest szansa, że kino w mieście zagości na stałe. Jak donosi oficjalny serwis internetowy Urzędu Misata Radzyń, firma organizująca pokazy filmowe nie wyklucza wprowadzenia do repertuaru nowości oraz seansów premierowych. Również Ośrodek Kultury jest gotowy zainwestować w lepszą jakość projekcji dzięki zakupowi nowego ekranu kinowego. Wszystko, to oczywiście będzie możliwe, jeśli nie zawiedzie frekwencja radzyńskiego kina.

Obecnie ROK czeka na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie wymiany foteli w ramach programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Braków jest więcej. Kino Oranżeria nie posiada możliwości wyświetlania filmów w systemie 3D, ani dźwięku przestrzennego. To jednak nie zraża widzów Radzynia, do oglądania filmów na wielkim ekranie we własnym mieście.

Może już niedługo uda się dokupić brakujący sprzęt do sali kinowej, za co trzymamy kciuki.

Tagi: kino, wynajem sprzętu,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: