2012-05-24

Dolnośląskie Centrum Filmowe - nowoczesny ArtHouse

Przy okazji XXXIII Forum Wokół Kina warto przypomnieć o miejscu, w którym przez trzy dni spotkają się kiniarze z całej Polski. Dolnośląskie Centrum Filmowe we Wrocławiu to nowoczesny, czterosalowy obiekt zarządzany przez Odra-Film.

DCF jest miejscem spotkań filmowych dla tych, którzy oczekują od kina czegoś więcej niż tylko rozrywki. Repertuar stanowi szeroki wybór światowego, europejskiego i polskiego kina, oparty na „studyjnych”, „art-housowych” propozycjach. Wśród tytułów polskich pojawiają się także filmy koprodukowane przez Odrę-Film.
Poza codziennymi seansami, Centrum proponuje spotkania z twórcami, pokazy specjalne, premierowe i przedpremierowe, projekcje festiwalowe i przeglądy tematyczne. Wśród tych ostatnich, szczególne miejsce mają prezentacje twórczości uznanych artystów kina. Na przykład w październiku 2011 w DCF zorganizowano przeglądy, przypominające reżyserskie dokonania Stanisława Lenartowicza oraz filmy według scenariuszy Tadeusza Różewicza.
Rozwijany jest również program edukacji filmowej. Centrum chce kontynuować dotychczasowe i tworzyć nowe cykle, m.in. pokazów filmów dokumentalnych czy Dyskusyjnego Klubu Filmowego.
Dolnośląskie Centrum Filmowe jest miejscem spotkań ze sztuką filmową i konfrontacji wielu filmowych spojrzeń na rzeczywistość.

Projekcje odbywają się w 4 nowych salach, noszących nazwy, które upamiętniają wrocławskie kina: Warszawa, Lalka, Lwów i Polonia, odpowiednio dla: 250, 141, 135 i 73 widzów, w tym łącznie 15 miejsc dla niepełnosprawnych. DCF to jedno z najnowocześniejszych kin studyjnych w Polsce, wyposażone w nowe projektory analogowe i cyfrowe (z możliwością projekcji 3D), nagłośnienie Dolby Digital Surround EX, klimatyzację i wygodne fotele. Kino posiada też udogodnienia dla niepełnosprawnych (wyznaczone miejsca w każdej sali, podjazdy, toalety i windę).

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po Centrum.

Źródło: www.dcf.wroclaw.pl

Tagi: DCF, wrocław, odra film, dolnośląskie centrum kultury,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: