2014-11-12

Dziś startuje Pięć Smaków.

8. edycję Festiwalu Pięć Smaków rozpocznie uroczysta pojekcja koreańskiej produkcji "Damy z Seulu". Podczas festiwalu widzowie zobaczą najlepsze filmy min. z Wietnamu, Chin, Korei, Tajlandii czy Japonii.

Na program tegorocznej edycji złożą się następujące sekcje:

• Nowe Kino Azji: nowe produkcje z krajów Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej, sekcja konkursowa, którą ocenia People's Jury
• Focus: Queer Azja: najciekawsze filmy z nurtu LGBTQ z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej
• Na Dzikim Wschodzie: klasyczny hollywoodzki gatunek w wydaniu fusion
• Kino Grozy: nocny maraton ociekających krwią azjatyckich horrorów i thrillerów

W ramach festiwalu w Muzeum Azji i Pacyfiku zaplanowano wykłady Akademii Azjatyckiej pod hasłem „Ciało i seksualność w Azji.” W trakcie spotkań zostaną poruszone takie tematy, jak nagość w sztuce Kraju Środka, homoseksualizm w kulturze konfucjańskiej, a nawet erotyczne fetysze w popkulturze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wśród wydarzeń towarzyszących znalazło się również Radio Azja będące „próbą przybliżenia nowej sceny muzycznej z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej.” Widzowie będą mieli okazję wysłuchania trzech koncertów artystów z Chin, Korei Południowej oraz Japonii.

Ciekawą propozycją Pięciu Smaków będą odbywające się w Muzeum Azji i Pacyfiku „Rodzinne warsztaty gier azjatyckich”, które pokażą, że do dobrej zabawy wystarczą proste przedmioty jak „patyczki, kawałek sznurka, papier, nożyczki i ołówek, opakowania po artykułach spożywczych”
W tym roku po raz pierwszy podczas festiwalu obędzie głosowanie publiczności na najlepszy film sekcji festiwalowych.

8. edycja festiwalu w warszawskich kinach Muranów, Luna i MSN potrwa do 20 listopada br.

Dla tych, którzy po zakończonym festiwalu będą mieli ochotę na jeszcze więcej kina azjatyckiego będzie czekała Replika Pięciu Smaków, która odbędzie się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty między 21 a 27 listopada br.

Źródło: www.piecsmakow.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07 08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31
partnerzy: