2013-12-17

Filmowa zbiórka PISF na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Polski Instytut Sztuki Filmowej już po raz trzeci uczestniczy w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
"Do akcji zbierania pieniędzy włączają się największe polskie instytucje, przekazując cenne przedmioty i pamiątki. Chcemy, aby za pośrednictwem PISF, w finale WOŚP znalazły się dary od środowiska polskich filmowców. W ciągu dwóch ostatnich lat Orkiestra zebrała dzięki Państwu ponad 50 tysięcy złotych (w sumie w 116 aukcjach PISF udało się uzyskać 50 161,70 zł)."

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w celu zakupu specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. PISF będzie koordynować aukcje przedmiotów związanych z polskimi filmami w specjalnym serwisie aukcyjnym WOŚP ­Allegro, pod adresem www.aukcje.wosp.org.pl. Zwycięzcy aukcji wpłacają pieniądze bezpośrednio na konto Fundacji WOŚP. W opisie każdej aukcji wyeksponowana będzie informacja kto jest darczyńcą.

PISF zwraca się do filmowców z prośbą „o przekazanie na aukcje przedmiotów związanych z polskim kinem: rekwizytów i kostiumów z filmów (uwiecznionych na fotosach z filmu), statuetek nagród, przedmiotów związanych z cenionymi osobowościami polskiego kina, archiwaliów, filmów i plakatów z podpisami twórców, akredytacji na festiwale filmowe, zaproszeń na plany filmowe w charakterze gościa lub możliwości zagrania epizodów w filmach, spotkań z twórcami, zaproszeń na premiery oraz innych darów i potencjalnych przeżyć związanych z polskim filmem.”

W ubiegłym roku na aukcje zostały wystawione między innymi: sztuczne wąsy Roberta Więckiewicza z filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy, oprawione z podpisami reżysera i aktora; bluzę filmowego Magika z "Jesteś Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida - dokładną kopię bluzy Piotra Łuszcza "Magika", którą znamy z licznych zdjęć Paktofoniki; główny klaps z filmu "Drogówka" z certyfikatem podpisanym przez Wojciecha Smarzowskiego; scenariusz "Jesteś Bogiem" - egzemplarz Marcina Dorocińskiego z notatkami i dedykacją aktora; sukienkę głównej bohaterki filmu "Big love" Barbary Białowąs; koszyczek i buty głównej bohaterki "Bejbi blues" Kasi Rosłaniec; fotografię Wojciecha Smarzowskiego autorstwa Krzysztofa Wiktora z podpisem reżysera, kamizelkę policyjną - gadżet z filmu "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, z podpisami reżysera i aktorów; film "Droga na drugą stronę" z podpisem Macieja Stuhra i Arkadiusza Wojnarowskiego; statuetka Anioła - nagroda z festiwalu Tofifest dla filmu "Mój rower"; film i plakat "Paparazzi" z podpisem reżysera; kalendarz z limitowaj edycji Warszawskiej Szkoły Filmowej z podpisem autora Tomasza Tomaszewskiego; łącze USB promujące film "Dzień kobiet" z podpisem Katarzyny Kwiatkowskiej oraz liczne książki, plakaty i filmy z podpisami twórców.

Dodatkowo na aukcję zostały przekazane zaproszenia na uroczyste premiery "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego i "Nieulotnych" Jacka Borcucha, wręczenie Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, zwiedzanie słynnych Alvernia Studios" pod Krakowem oraz karnet na 6. Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera i akredytacje na festiwale T-Mobile Nowe Horyzonty i Krakowski Festiwal Filmowy.

Zbiórkę koordynuje ją Aleksandra Różdżyńska:
tel. 0 695 363 354 lub (22) 42 10 282
mail: aleksandra.rozdzynska@pisf.pl

Źródło: PISF

Nie masz jeszcze konta?
<<  styczeń 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27 28 29  30  31
partnerzy: