2012-02-16

Już za tydzień rozpoczyna się konferencja Eurocinema Expo 2012


Agencja 4D Media Relations oraz Apollo Film Sp. z o.o. zapraszają na drugą edycję Międzynarodowej Konferencji Eurocinema Expo, która odbędzie się w Krakowie w kinie KIJÓW.CENTRUM w dniach 22 do 23 lutego 2012 roku. Jest to spotkanie przedstawicieli kultury oraz przemysłu filmowego ze specjalistami nowych technologii cyfrowych.

Eurocinema Expo 2012 to już druga edycja imprezy o charakterze edukacyjnym, która jest organizowana w tej części Europy. Podczas konferencji producenci sprzętu, pośrednicy i twórcy kontentu oraz całej gamy produktów, dedykowanych dla sektora kinowego będą mogli zaprezentować swoją ofertę osobiście właścicielom kin oraz podmiotom zainteresowanym biznesem w kinie.

Jednym z głównych problemów branży jest sposób pozyskiwania środków finansowych i właśnie konferencja ECE 2012 m.in. będzie edukować w tym zakresie. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak otrzymać dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej lub innych źródeł na zakup sprzętu do cyfryzacji kina. Tematyka obejmie również sposób finansowania oparty o model VPF. Podczas dwóch dni wydarzenia omówiona zostanie także kwestia korzystania z kontentów alternatywnych jak i zaprezentowane zostaną dodatkowe możliwości wykorzystania technologii 3D w kinie, takie jak np. transmisje z przedstawień baletowych i operowych, koncertów i imprez sportowych. Program konferencji przewiduje również przedstawienie możliwości wykorzystania kina w innych aspektach - realizując ideę kina jako dochodowego biznesu. W tym celu zostaną zaproszeni eksperci z kluczowych firm w Europie oraz osoby reprezentujące kina po cyfryzacji w Polsce,.


Konferencja kierowana jest do: właścicieli/przedstawicieli kin studyjnych i lokalnych Europy Środkowej, jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego takich jak: domy i ośrodki kultury, sportu i rekreacji, instytucje prowadzące działalność kinową, decydenci w zakresie rozwoju kultury i kinematografii. Odbiorcami konferencji będą także organizatorzy jednostek samorządu terytorialnego. decydujący o działaniu lokalnych kin, zapewniając im dotację podmiotową czy środki na inwestycje.

Idea EuroCinema Expo narodziła się ze statutowej misji Fundacji Rozwoju Kina z Krakowa w porozumieniu ze Spółką Apollo Film i Agencją 4D media relations. Podobnie jak przy pierwszej edycji Sponsorem Generalnym przedsięwzięcia jest japońska firma NEC Display Solutions, producent m.in. projektorów kinowych oraz monitorów wielkoformatowych.

Źródło: informacja prasowa

Tagi: ECE2012, kraków, eurocinema expo,

Nie masz jeszcze konta?
<<  kwiecień 2019  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21 22 23  24  25  26  27
 28  29  30
partnerzy: