2014-07-07

Kameralne Lato trwa.

Wczoraj rozpoczęła się siódma edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych w Radomiu - Kameralne Lato. "To jedyny festiwal filmowy w kraju organizowany w ścisłym porozumieniu z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.”

Konkurs Główny prezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców - głównie studentów i absolwentów szkół filmowych. O Złotego Łucznika powalczą min. „Magma” Pawła Maślany, „Danse macabre” Malgorzaty Rżanek oraz „Fragmenty” Agnieszki Woszczyńskiej.

W tym roku jury przewodniczy reżyser „Syberiady Polskiej” i „Piłkarskiego Pokera”, Janusz Zaorski. A w składzie oceniających znaleźli się Anna Mucha (aktorka), Anna Wydra (producent), Rafał Listopad (montażysta filmowy), Lesław Żurek (aktor) oraz Grzegorz Jach (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego).

Filmy krótkometrażowe rywalizują w Konkursie Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Dodatkowo po raz pierwszy na festiwalu odbędzie się Konkurs Filmów Niezależnych.

Na uczestników festiwalu czekają „warsztaty, organizowane w myśl zasady „od pomysłu do premiery”, skierowane do młodzieży, studentów i osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, realizowane pod opieką doświadczonych filmowców.”

Kameralne lato w Radomiu zakończy Uroczysty Finał z udziałem gości specjalnych, twórców filmowych, przedstawicieli władz miasta, widzów i uczestników warsztatów filmowych. Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów oraz odbędzie się przegląd etiud zrealizowanych w ramach warsztatów festiwalowych.

Kameralne Lato w Radomiu potrwa do 12 lipca.

Źródło: www.kameralnelato.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  marzec 2020  >>
 01  02  03  04  05  06  07
 08  09  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27  28
 29 30 31
partnerzy: