2013-07-29

Kino i muzyka w Poznaniu

Między 2 a 9 sierpnia w Poznaniu odbędzie się Transatlatyk Festiwal

W tegorocznym programie:

Legenda światowej awargandy Yoko Ono, gwiazdą Festiwalu Transatlantyk 2013! Artystce towarzyszyć będzie Thurston Moore, kultowy amerykański gitarzysta i wokalista zespołu Sonic Youth.

W ramach Master Classes Transatlantyk między 3 a 9 sierpnia Poznań odwiedzą po raz kolejny znakomici goście, którzy poprowadzą cieszące się ogromną popularnością darmowe i otwarte Master Classes, związane z różnymi aspektami powstawania filmów kinowych, produkcji telewizyjnych i gier video. Wśród nich m.in. kompozytor Marco Beltrami (Hurt Locker) oraz reżyser i scenarzysta Petr Zelenka (Guzikowcy, Samotni). Od scenariusza, poprzez aktorstwo, reżyserię, operatorkę, finansowanie, zmagania producenckie, po realizację i postprodukcję dźwięku i obrazu – to wszystko i wiele więcej podczas 7 dni intensywnych wykładów i spotkań z twórcami pokazywanych filmów.

Podczas Transatlantyk Festival Poznań, poza Master Classes i panelami dyskusyjnymi bęidze można spotkać się również z twórcami filmów po seansach.

Podczas tegorocznych pokazów specjalnych widzowie festiwalu zobaczą:

- czarno-białą komedię kryminalną w duchu filmów Spike’a Lee, Sidewalk Stories.
- znakomicie przyjęty za Oceanem kameralny dramat The Time Being z muzyką Jana A.P. Kaczmarka.
- kinowe zderzenie kultur greckiej i tureckiej – Hello Anatolia
- dokument – Joanna

Odbędą się również konkursy kompozytorskie:
Transatlantyk Film Music Competition oraz Transaltantyk Instant Composition Contest.

Transatlantyk Film Music Competition polega na skomponowaniu muzyki do dwóch, krótkich filmów - 4 minutowego fragmentu obrazu „Trzeci cud” w reż. Agnieszki Holland oraz 6 minutowej animacji „Pigeon Impossible” w reż. Lucasa Martella, wyprodukowanej przez Studio Martell Animation.
Z nadesłanych do dnia 8 lipca br. kompozycji członkowie jury wyłonią 10 finalistów, którzy zostaną zaproszeni na wielki finał, który odbędzie się 7 sierpnia 2013 w Poznaniu.

Transatlantyk Instant Composition Contest odbędzie się 6 sierpnia 2013 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu
Kompozytorzy zobaczą krótki materiał filmowy, po czym na scenie, na oczach widzów, będą musieli stworzyć połączony z obrazem utwór fortepianowy. Tworzone instynktownie i na żywo improwizacje oceni jury.

Ponadto w programie festiwalu przewidziano: Warsztaty Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Kinie Łóżkowym na Placu Wolności, Warsztaty dla dzieci, Kino Kulinarna, Nowe Kino Niemieckie oraz nominowane do Oscara 2013 dokumentalne filmy krótkometrażowe i wiele innych atrakcji.

Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.

Źródło: Transatlantyk Festiwal

Nie masz jeszcze konta?
<<  styczeń 2021  >>
 01  02
 03  04  05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19 20 21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: