2015-04-16

Konferencja TU JEST KINO!

W dniach 14-15 maja na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona edukacji filmowej i kinom lokalnym „TU JEST KINO! – edukacja filmowa a kina lokalne. Kina lokalne i studyjne – doświadczenia, wyzwania, rozwój”.

Do Łodzi przyjadą edukatorzy i animatorzy kultury filmowej, właściciele kin lokalnych i studyjnych z całego kraju. Konferencja odbywa się w ramach projektu „TU JEST KINO!” realizowanego przez Województwo Łódzkie. Partnerami są Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (Filmoteka Narodowa), Uniwersytet Łódzki, Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz Regionalna Sieć Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego.

Prezentacje i dyskusje będą odbywać się w dwóch panelach: EDUKACJA FILMOWA, MEDIALNA CZY AUDIOWIZUALNA – moderowanym przez: Krzysztofa Gierata, Dyrektora Krakowskiego Festiwalu Filmowego oraz KINO LOKALNE NA MAPIE KULTURALNEJ MIASTA prowadzonym przez Andrzeja Goleniewskiego, Zastępcę Dyrektora Filmoteki Narodowej. Wśród zaproszonych gości znajdują się organizatorzy największych w kraju imprez i projektów filmowych takich jak: KinoSzkoła, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej czy Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu. Oprócz prezentacji praktyków przewidziano część naukową z udziałem wybitnych specjalistów badających tematykę edukacji filmowej.

W programie jest też wykład gościa specjalnego – Krzysztofa Zanussiego. Po konferencji uczestnicy będą mieli też okazję poznać filmową historię Łodzi: zwiedzić łódzką Filmówkę czy Muzeum Kinematografii w Łodzi.

PROGRAM WYDARZENIA >>

Udział w konferencji jest bezpłatny, elektroniczna rejestracja na wydarzenie została przedłużona do 11 maja, a można jej dokonać poprzez FORMULARZ REJESTRACYJNY >>

Patronat nad projektem sprawują Marszałek Województwa Łódzkiego, Filmoteka Narodowa i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Polski Instytut Sztuki Filmowej. Patronat medialny sprawują: TVP Łódź, Radio Łódź i Dziennik Łódzki, magazyn Kalejdoskop, portale: Regionkultury.pl i Kalejdoskop Kulturalny Reymont.

Źródło: www.tujestkino.lodzkie.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07  08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21 22
 23  24  25  26  27  28  29
partnerzy: