2013-10-03

Korzystajmy z legalnych źródeł kultury

Fundacja Legalna Kultura oraz twórcy filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" apelują do widzów, aby oglądali najnowszy film Andrzeja Wajdy korzystając z legalnych źródeł Kultury.

Poniżej publikujemy fragment apelu:

„Fundacja Legalna Kultura promuje korzystanie z legalnych źródeł kultury. W ramach tego projektu współpracujemy również z twórcami filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei." To bardzo ważny obraz zarówno dla polskiej kinematografii, jak i w wymiarze społecznym, ponieważ odnosi się do szczególnego czasu w naszej wspólnej historii.

Wiele wysiłku i ryzyka kosztowały działania wydawnicze drugiego obiegu i akcje związane z wydawaniem podziemnych gazet i książek, które były nielegalne. Ten ogromny trud wielu osób i walka Solidarności zaowocowały w końcu transformacją, która dała Polakom prawo do wolnego wydawania gazet, książek i filmów. Dziś wielu wolności nadużywa, korzystając nielegalnie, rozpowszechniając treści należące do kogoś innego i czerpiąc z tego nieuprawnione korzyści.

Film Andrzeja Wajdy mówi o czasach, gdy cenzura pozbawiała twórców należnych im praw. Dziś możemy cieszyć się wolnością, ale czy zawsze właściwie z niej korzystamy? Ściągając filmy z sieci bez zgody autorów, pozbawiamy ich praw, o które przecież wspólnie walczyliśmy. Walczyliśmy również o to, by każdy miał wybór. By ważne i piękne książki, filmy czy muzyka dostępne były legalnie i dla wszystkich. Nie odbierajmy zatem swobody twórcom, uszanujmy ich pracę i pozwólmy im godnie żyć – żyć z tego, co dla nas robią. Korzystajmy z legalnych źródeł.”

Pełny apel dostępny jest na stronie Legalnej Kultury.

Źródło: www.legalnakultura.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  kwiecień 2019  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
21 22  23  24  25  26  27
 28  29  30
partnerzy: