2015-02-17

Krakowski Klaster Filmowy.

W siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego został powołany Krakowski Klaster Filmowy. Porozumienie podpisało 10 firm: Cinelight, NOLABEL Sp. z o.o. Outside Music, Outside, TechnoStage, Stowarzyszenie Film Kraków, MFX Film Studio, Daul, „Alternative Studio” oraz Krakowski Park Technologiczny.

Celem Klastra jest integracja środowiska filmowego i stworzenie platformy wspólnych działań na rzecz kinematografii. Twórcom zależy na rozwoju rynku filmowego, telewizyjnego, multimedialnego Małopolski, a także zwiększeniu rozpoznawalności regionalnego sektora filmowego na rynku krajowym i międzynarodowym.

Klaster zajmować się będzie również monitorowaniem działań na rynku branżowym regionu, pozyskiwaniem informacji o planowanych produkcjach, przystępowaniem do konkursów i przetargów, współpracą z instytucjami i jednostkami administracji publicznej realizującymi podobne cele, dystrybuowaniem informacji do członków Klastra o działaniach w regionie. Zajmie się także pozyskiwaniem środków unijnych i krajowych, dotacji, grantów na finansowanie rozwoju Klastra oraz rozwoju branży filmowej w regionie.

Wkrótce zostanie uruchomiony portal internetowy, który będzie platformą współpracy branżowej oraz przestrzenią wymiany informacji pomiędzy członkami Klastra.

Klaster, oprócz promocji regionu, jako atrakcyjnego filmowo dla producentów zagranicznych oraz producentów z innych regionów Polski, będzie podejmował działania na rzecz kształcenia i doskonalenia kadry poprzez organizację szkoleń, seminariów, warsztatów, doradztwa (np. prawnego, technologicznego), spotkań i wykładów ze znanymi osobistościami ze świata filmu.

Klaster nie posiada osobowości prawnej, jest platformą wspólnych działań jej członków. Klaster będzie występował z jedną wspólną ofertą zawierającą zasoby wszystkich swoich Członków, pomagając im w nawiązaniu współpracy z partnerami polskimi i zagranicznymi.

Krakowski Klaster Filmowy to kolejny klaster koordynowany przez KPT w ramach wspierania branży przemysłów kreatywnych. Od 2013 roku działa Digital Entertainment Cluster zrzeszający firmy z branży cyfrowej rozrywki. W ubiegłym roku powstał Małopolski Klaster makeIT - porozumienie firm działających w obszarze nowych technologii.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07  08
 09  10 11 12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31
partnerzy: