2013-08-29

Nadciąga videorewolucja

W środę 18 września rozpocznie się dwudniowa konferencja organizowana przez Rzeczpospolitą, nad którą patronat objęła Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Upowszechnianie się dostępu do szerokopasmowego Internetu i mobilnych urządzeń zrewolucjonizowało rynek internetowego wideo i całkowicie zmieniło przyzwyczajenia jego młodych widzów. W sieci oglądają dziś wszystko, na co jeszcze niedawno miały monopol tradycyjna telewizja i kino: filmy, seriale, ulubione programy oraz zupełnie nowe, nieznane jeszcze kilka lat temu formaty. Przestali być bierni – są mobilni, wymagający i krytyczni. Chcą móc komentować wszystko, co oglądają i mieć wpływ na oglądane treści. Sami zaczynają być tam producentami i nadawcami, uciekając od tradycyjnej, linearnej telewizji, gdzie w związku z tym powoli przestają ich już szukać reklamodawcy.

Organizatorzy spotkania chcą zastanowić się, dokąd już doprowadził nas szybki rozwój internetowych formatów wideo. Kto je ogląda, kto produkuje, a kto będzie oglądał i produkował za kilka lat. Co może oznaczać dla wielkich wytwórni filmowych i nadawców telewizyjnych rozwój serwisów OTT. Czy umacniające się na rynku platformy w rodzaju Netfliksa, Hulu i YouTube niszczą telewizję? Jakich treści wideo oczekują dziś internauci oraz jak z technicznego i prawnego punktu widzenia powinien być przygotowany kontent wideo. Ale - przede wszystkim – jak na nim zarobić. Niechęć do płacenia w sieci za internetowe wideo w Polsce to mit czy fakt? Kiedy reklamodawcy zaczną wydawać na internetową reklamę wideo znaczące części swoich budżetów oraz jak powinna wyglądać reklama wideo w sieci? Na te i inne pytania związane z rozwojem internetowego rynku organizatorzy i prelegenci postarają się wspólnie znaleźć odpowiedzi w czasie dwudniowej konferencji.

Więcej informacji na stronie: szkolenia.rp.pl

Źródło: Krajowa Izba Producentów AUdiowizualnych

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2019  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08  09  10
 11  12  13  14  15  16  17
18 19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30  31
partnerzy: