2017-08-07

Nominowani do Nagród PISF: Światowid w Elblągu.

Kino Światowid działa nieprzerwanie od 1963 roku. Jest kinem lokalnym, które „wyrosło z potrzeb mieszkańców Elbląga. To jest nasze, czyli elblążan, kino. Do Światowida przychodzili nasi dziadkowie, rodzice spotykali się na pierwszych randkach, teraz chodzimy my. Światowid ma swoją historię, tzw. genius loci, który przyciąga” czytamy na stronie obiektu.

Elbląskie kino łączy tradycję z nowoczesnością. To 55-letnie posiada dwie sale wyposażone w najnowszej klasy sprzęt cyfrowy, wygodne fotele, a nawet klimatyzację. Duża sala może pomieścić 323 widzów. Sala kameralna również nie należy do najmniejszych ze 115 czerwonymi i granatowymi siedzeniami. Światowid dysponuje systemem kina tradycyjnego, jak i satelitarnego.

Repertuar Światowida, to obok najgłośniejszych premier zagranicznych, kino polskie, ambitne filmy europejskie, czy niezależne. Wyświetlane są tu tytuły debiutanckie oraz odkrycia najważniejszych festiwali filmowych z całego świata.

Od wielu lat w tym mazurskim kinie odbywają się transmisje przedstawień z nowojorskiej Metropolitan Opera. Tu też działa cieszący się ogromną popularnością Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 55-lecia istnienia elbląskiego kina, prowadzący kino postanowili wydać „Kino w Elblągu. Historie znane i nieznane”, w której zawarte zostaną wspomnienia mieszkańców Elbląga związane ze Światowidem i innymi obiektami X Muzy tego miasta. Na ten cel prowadzono zbiórkę poprzez platformę Wspieram.to, która zakończyła się sukcesem.
O zbiórce pisaliśmy na naszych stronach w artykule: Kino Światowid zbiera fundusze na publikację! >>

Światowid należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, prestiżowej sieci kin europejskich, Europa Cinemas, Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w Polsce oraz Stowarzyszenia "Kina Polskie".

W tym roku elbląski Światowid został nominowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w kategorii najlepsze kino.

Zachęcamy do odwiedzenia Kina Światowid w Elblągu!

Tym, którzy do Elbląga mają daleko, proponujemy wirtualny spacer po kinie >>
oraz śledzenia profilu kina na facebooku >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  marzec 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
26 27  28  29  30  31
partnerzy: