2012-05-23

Nowy operator warszawskiego kina Praha

Warszawskie Kino Praha pozyskało nowego operatora. Od 1 czerwca br. zarządzaniem kina zajmie się spółka Meteora Films. Dotychczasowy operator praskiego kina - Instytucja Filmowa Max Film, kończy swoją działalność 27 maja. Ostatni, przed krótką przerwą, seans odbędzie się w niedzielę wieczorem.

Wierzymy, że Kino Praha może się stać znaczącym miejscem na kulturalnej mapie Warszawy. Zamierzamy tworzyć nie tylko własne imprezy filmowe, ale także ściągać tu już istniejące wydarzenia, które z sukcesem odbywały się dotąd w innych lokalizacjach – mówi Joanna Grabowska, prezes Zarządu spółki Meteora Films. Pierwsze dni czerwca poświęcimy dzieciom, które wraz z rodzicami, będą mogły wziąć udział w licznych grach i konkursach, które odbędą się pomiędzy zaplanowanymi seansami filmowymi.

Meteora Films to spółka powstała na bazie wieloletnich doświadczeń osób działających na polu dystrybucji kinowej. – Mamy praktykę zarówno w organizacji największych wydarzeń filmowych w Polsce, jak i w prowadzeniu obiektów kinowych. Chcemy, aby widzowie kojarzyli Kino Praha z doskonałą i wysmakowaną ofertą filmową. W najbliższym czasie planujemy pokazy przedpremierowe filmów nagradzanych na festiwalach filmowych w Berlinie, Wenecji oraz Cannes. Praha będzie jedynym miejscem w Warszawie, gdzie te filmy będzie można obejrzeć przed oficjalną premierą kinową. Wykorzystamy również znakomite nagłośnienie kina, aby organizować kameralne wydarzenia muzyczne oraz pokazy filmów niemych z muzyką na żywo.

1 czerwca kino zmieni również swoją nazwę – Nove Kino Praha, po latach, ponownie stanie się Kinem Praha.

Źródło: Meteora Films

Tagi: kino praha, meteora films,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: