2011-07-22

Odpowiedź PISFu na list otwarty firm kinotechnicznych

Dziś na oficjalnej stronie PISFu pojawiła się odpowiedź Dyrektor Agnieszki Odorowicz na list otwarty wystosowany przez firmy z branży kiniarskiej dotyczacy promocji oferty jednej z firm na stronie internetowej Instytutu oraz zbyt ogólnego wzoru SIWZ.

W liście można przeczytać:

"w związku z pismem z dnia 14 lipca 2011 w sprawie zarzutu preferowania jednej z firm oferujących kinowy sprzęt cyfrowy Polski Instytut Sztuki Filmowej uprzejmie informuje, iż zamieszczona oferta firmy Arttech Cinema ma charakter wyłącznie informacyjny i nie może być traktowana, ani jako szczególna reklama, ani jako promocja tej firmy.

Jeśli firmy, które Państwo reprezentują posiadają stosowne materiały informacyjne i chcą aby zostały one upublicznione na stronie internetowej PISF, prosimy o ich przedłożenie. PISF nie preferuje w żaden sposób jakiejkolwiek z firm kinotechnicznych działających na rynku. Zamieszczone na stronie internetowej informacje mają służyć pomocą podmiotom (kinom), które będą ogłaszały przetargi i dokonywały zakupu sprzętu.

Instytut nie jest ani organizatorem, ani też podmiotem, który w jakikolwiek sposób będzie uczestniczył w przetargach na zakup sprzętu cyfrowego. To konkretny podmiot będzie podejmował niezależną decyzję o sposobie i trybie ustalenia warunków przetargu i jego przeprowadzenia. Informacje udzielane ze strony PISF mają w swoich założeniach po pierwsze pomóc w uzyskaniu informacji przydatnych przy ustalaniu warunków przetargu, a po drugie prawidłowe i gospodarne wydatkowanie środków publicznych przeznaczonych na cyfryzację kin. Stąd też niezwykle istotnym jest, aby sprzęt zakupiony w ramach programu cyfryzacji spełniał optymalne standardy DCI według parametrów technicznych, które nie preferują określonego sprzętu lub dostawcy, a także był zakupiony w optymalnej cenie.

Jednocześnie informujemy, że umowy z Beneficjentami będą zawierane dopiero po rozstrzygnięciu przetargów, których dokumentację Beneficjent będzie zobowiązany przedstawić PISF. Ostateczna kwota dotacji będzie zależała od rozstrzygnięcia przetargu. Zgodnie z zasadami programu cyfryzacji, będzie ona stanowiła max. 50% budżetu przedsięwzięcia."

Pliki do pobrania:

List otwarty wraz z odpowiedzią  [ pdf, ]

Tagi: pisf, przetarg, wsparcie,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: