2017-06-14

Pięć Smaków nowym dystrybutorem kinowym.

Pięć Smaków dotychczas kojarzone z festiwalem filmów azjatyckich rozpoczyna regularną działalność dystrybucyjną.
Pierwszym tytułem dystrybuowanym przez Pięć Smaków będzie „Dziecko apokalipsy” w reżyserii Mario Cornejo.

Filipińska produkcja nie została wybrana przypadkowo. Obraz jest laureatem poprzedniej, 10. edycji Festiwalu Pięć Smaków, gdzie oprócz Grand Prix otrzymał też uznanie publiczności.

Pięć Smaków Kino Azji obecny jest na kulturalnej mapie Polski już od 10 lat. Każda edycja tego wydarzenia przyciąga tłumy widzów. Festiwal odbywa się w Warszawie, a jego replika trafia również do Wrocławia, czy jak w 2013 roku do Koszalina.

Dzięki nowemu dystrybutorowi do polskich kin trafi „różnorodne i inspirujące azjatyckie kino, także z tych najmniej znanych kinematografii: od Filipin po Tajlandię, od Indonezji po Hongkong”. To na pewno bardzo dobra nowina dla fanów kina azjatyckiego. Na Festiwalu zawsze pojawiają się największe tytuly z Dalekiego Wschodu, jak i te mniej u nas znane. Teraz będą dostępne dla szerszej publiczności kinowej.

Na oficjalnej stronie festiwalu (www.piecsmakow.pl >>) pojawiła się już nowa zakładka, Dystrybucja, w której umieszczane będą tytuły filmów, które wejdą na nasze ekrany.
Pierwszy film nowego dystrybutora, „Dziecko apokalipsy” wejdzie na ekrany polskich kin 6 października 2017 roku.

O filmie: "Dziecko apokalipsy":


Produkcja: Filipiny 2016, 95'
Reżyseria: Mario Cornejo
Scenariusz: Mario Cornejo, Monster Jimenez

Krystaliczne morze, skóra rozgrzana słońcem, senna atmosfera niekończących się wakacji. Ford, zbliżający się do czterdziestki hipster, beztrosko spędzający czas z energiczną dziewczyną, jest instruktorem surfingu i – podobno – synem legendarnego reżysera. Wizyta dawnego przyjaciela zmusi go do konfrontacji z przeszłością: dojrzałość okazuje się trudniejsza do osiągnięcia niż opanowanie ślizgającej się na falach deski. Przesycone światłem kadry, naturalna gra aktorów i nastrojowa muzyka indie-rockowej grupy Up Dharma Down składają się na film doskonale wyważony emocjonalnie i mocno oddziałujący na zmysły. (opis dystrybutora Pięć Smaków)

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: