2012-02-27

Podsumowanie Eurocinema Expo 2012

W czwartek. w Krakowie zakończyła się międzynarodowa konferencja Eurocinema Expo 2012. Według naszych informacji druga edycja przyciągnęła ok. 250 osób, które wysłuchały 23 prelekcji i wzięły udział w 2 panelach dyskusyjnych.

Podczas pierwszego dnia, tak jak pisaliśmy w pierwszej części relacji, organizatorzy skupili się na temacie kina jako "instytucji", która może przynosić dodatkowe przychody, obok tych wynikających z ich głównej działalności, czyli wyświetlania filmów. Druga część dnia była poświęcona natomiast przybliżeniu aktualnej sytuacji w polskiej i europejskiej cyfryzacji. Dużą uwagę przyciągnęła zarówno nasza prelekcja dotycząca stanu i ilości kin cyfrowych w Polsce, jak i prelekcja Pani Elisabett Brunelli, mimo że była w głównej mierze poświęcona cyfryzacji w Zachodniej Europie.

Po panelu dyskusyjnym odbyły się jeszcze dwie prelekcje. Ważną informacją dla większości kin, które zrzeszone są w SKSiL'u była przygotowywana możliwość dystrybucji filmów w kinach poprzez internet.

Bankiet, który również odbył się w kinie Kijów.Centrum upłynął pod znakiem kuluarowych rozmów i wymiany doświadczeń.

Drugi dzień, który rozpoczął się od prelekcji na tematy techniczne, dotyczące projektorów DCI, lamp, serwerów kinowych, systemów 3D, ekranów, dźwięku oraz transmisji kontentu. W tematach tych wypowiadali się specjaliści, którzy związani są z firmami dostarczającymi lub produkującymi rozwiązania z danego zakresu.

Po lunchu odbyła się prelekcja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na której oprócz przypomnienia zasad korzystania z dofinansowania do zakupu aparatury cyfrowej, mogliśmy się dowiedzieć jakie są najpopularniejsze źródła zdobywania drugiej części potrzebnych środków finansowych. Oprócz tego Pani Renata Pawłowska-Pyra zdradziła, że wyniki sesji I/2012 powinny pojawić się do końca bieżącego tygodnia.

Po prelekcji PISFu, nadal zatrzymano się przy temacie finansowania. Swoją prelekcje miał Pan Robert Billewicz z banku BZ WBK. Na podsumowanie obu prelekcji odbył się bardzo ciekawy panel dyskusyjny, w którym można było się nieco dokładniej dowiedzieć w jaki sposób kina pozyskiwały finanse oraz dlaczego leasing może być lepszy niż kredyt.

O wszystkim co wydarzyło się na konferencji dokładniej napiszemy w relacji, która ukaże się jeszcze w tym tygodniu na naszym Portalu. Wszystkich, którzy nie mogli być w Krakowie, lub chcą jeszcze raz wrócić do tematów z konferencji zapraszamy wkrótce...

Tagi: Eurocinema expo, konferencja, kraków, cyfryzacja,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: