2011-10-24

Polska Komisja Filmowa

Jak donosi portal stopklatka.pl, Kraków Film Commission zamierza powołać do życia Polską Komisje Filmową. PKF będzie miała za zadanie zwiększenie ilości produkcji filmowych ulokowanych naszym kraju.

Oto cco można przeczytać na stronie Krakow Film Commission:

Celem Regionalnej Inicjatywy audiowizualnej (uruchomiana w 2007 r. przez KIPA i PISF), jest aktywizacja polityki audiowizualnej w regionach. W trakcie spotkania w Gdyni inicjatywa została oficjalnie przekazana z rąk Głównego Sekretarza generalnego Krajowej Izby Producentów Audiowizualanych na ręce Regionalnych Funduszy Filmowych. Efektem tej sytuacji jest zawiązanie trójstronnego porozumienie trzech najprężniej działających funduszy filmowych w Polsce: Katowickiego, Krakowskiego i Łódzkiego. Na czele Komisji mają stanąć Magdalena Sroka- Krakowski RFF., Cecylia Gasz- Płońska- Silesia Film, Monika Głowacka- Łódz Film Commission. Porozumienie po przedstawieniu, oraz późniejszej akceptacji planu działania i funkcjonowania ma zostać rozszerzone o wszystkie pozostałe fundusze filmowe z całej Polski, pod jedną wspólna nazwą Polska Komisja Filmowa - Polish Film Commission.

Polska Komisja Filmowa ma spełniać rolę Narodowego Komisarza Filmowego, ma jednoczyć cele, zadania i dążenia wszystkich Funduszy. Komisja działając na arenie międzynarodowej ma reprezentować i promować wszystkie regiony kraju. Ma zachęcać międzynarodowych twórców do inwestowania i tworzenia filmów w Polsce, a kraj przedstawiać tak aby był widziany jako atrakcyjny koproducent międzynarodowy. Głównym celem Komisji jest ukierunkowanie priorytetów funduszy i nastawienie się na wspólne dążenie do rozwoju polskiej kinematografii.

Źródło: www.stopklatka.pl

Tagi: Krakow Film Commission, polska komisja filmowa,

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08 09 10  11  12  13
 14  15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: