2014-12-15

Przeszło 400 osób wzięło udział w 38. FWK.

W tegorocznej zimowej edycji Forum Wokół Kina wzięło udział przeszło 400 osób związanych z branżą kinową, managerów i właścicieli kin, kinooperatorów, dystrybutorów oraz przedstawicieli firm branżowych. Podczas trzech dni uczestnicy zobaczyli 8 tytułów, które wejdą na ekrany kinowe w najbliższych miesiącach, wysłuchali ciekawych wykładów dotyczących współczesnego rynku kinowego, dowiedzieli się jak przyciągnąć więcej widzów oraz zapoznali się z najnowszymi trendami w technologii kinowej.

W ostatnim dniu swoją ofertę zaprezentował Cikanek Film, firma zajmująca się dystrybucją oper, baletów i przedstawień teatralnych do kin. O nowościach w systemie sprzedaży biletów – EuroBilet opowiedział przedstawiciel firmy Vector Software.

Już po raz drugi na Forum Wokół Kina swój projekt zaprezentowało Kino za Rogiem, którego ideą jest tworzenie małych sal kinowych w domach kultury, bibliotekach, a nawet szkołach. Takie kina nie stanowią konkurencji dla większych, ponieważ wyświetlane są w nich filmy, które już zeszły z tradycyjnych ekranów. Prowadzący starał się przekonać słuchaczy, że Kina za Rogiem są skutecznym sposobem na walkę z piractwem internetowym oraz przedłużają życie filmu, który po dystrybucji kinowej dostępny jest już tylko na DVD.

Obchodząca w tym roku 5-lecie swojego istnienia firma KinAds w prezentacji podsumowała swoją dotychczasową działalność oraz przedstawiła najnowsze plany i idee na promocję kin. Z tej okazji KinAds przygotowała niespodziankę dla uczestników forum demonstrując nowy pomysł na reklamę w kinie poprzez zabawę „Happy Seats”.
„Happy Seats” polega na tym, że pod kilkoma siedzeniami na widowni ukryte są karteczki, każdy widz zagląda pod swoje siedzenie i jeśli jest pod nim kartka z informacją, wygrywa nagrodę. Tak też było na forum, gdzie nagrodą główną był weekend w luksusowym hotelu.
Z okazji jubileuszu 5-lecia firmy KinAds, kiniarze zebrali podpisy pod życzeniami, aby podziękować za dotychczasową współpracę oraz życzyli zespołowi firmy kolejnych sukcesów.

Jak zawsze podczas zimowego forum odbyła się ceremonia wręczenia Złotych Biletów, a w tym roku również brylantowych i diamentowych, które przyznawane są przez Stowarzyszenie Kina Polskie za wybitne osiągnięcia w rozpowszechnianiu filmów polskich dla kin oraz dystrybutorów. W tym roku największą frekwencję zgromadził tytuł „Bogowie”, który w kinach zobaczyło przeszło 2 miliony widzów, za co ekipę filmu uhonorowano Brylantowym Biletem. Diamentowy Bilet powędrował do tytułu dystrybuowanego przez Kino Świat - „Miasto 44” z widownią 1 750 000, a Platynowy Bilet otrzymał „Jack Strong”. Złotym Biletem wyróżniono „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego, którego oglądalność przekroczyła 800 000 widzów.

Honorowym Złotym Biletem została uhonorowana pani Ewa Smolińska z Ostrowskiego Centrum Kultury. Pozostałe wyróżnienia otrzymali: Anna Adamus, Waldemar Włodarczyk, Tadeusz Kania, Andrzej Goleniewski oraz Roman Gutek.

Po gali wręczenia Złotych Biletów odbył się pokaz filmu „Anioł Śmierci” dystrybuowanego przez Best Film, po nim uczestnicy forum udali się na kończący trzy dniowe spotkanie bankiet w Restauracji Spiż.

Organizatorami 38. Forum Wokół Kina było Stowarzyszenie Kina Polskie oraz Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07  08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25 26 27  28  29
partnerzy: