2014-06-05

Relacja z Forum Wokół Kina.

W czwartek 5 czerwca w iławskim Kinoteatrze Pasja zakończyło się 37. Forum Wokół Kina.

Ostatniego dnia miało miejsce drugie podczas letniej edycji wydarzenia spotkanie Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Omówiono na nim najważniejsze kwestie związane z działalnością sieci. Gośćmi spotkania byli prowadzący edukację filmową Joanna Zabłocka-Skorek oraz Marcin Skorek, którzy wyróżnili kiniarzy dyplomami Tytana Pracy za najlepszą organizację zajęć w kinie.

Ciekawostką na forum była prezentacja projektu Kino za Rogiem, którego celem jest stworzenie sieci małych kin w miejscowościach, gdzie brak jest tego typu instytucji. Takie miejsca wyposażane są w projektory HD oraz nowoczesny dźwięk. W repertuarze Kina za Rogiem znajdują się filmy, które już zeszły z wielkiego ekranu oraz takie, które nigdy nie były wyświetlane w kinach. Tytuły dla tych bardzo niewielkich, bo nie przekraczających 60 miejsc sal, udostępniane są w bibliotece Kina za Rogiem, której baza na bieżącą poszerzana jest o nowe tytuły. W projekcie przewidziane są nie tylko seanse filmowe, ale również transmisje na żywo, a widzowie mogą sami decydować, jaki obraz chcą oglądać.

Kinga Dołęga-Lesińska wraz z Eweliną Nowińską z firmy KinAds przedstawiły ofertę szkoleń dla kin, w których mogą wziąć udział wszyscy pracownicy tych instytucji.
Prowadząca omówiła pomysł na utworzenie sieci łączącej kina niezależne, tradycyjne, studyjne pod wspólną nazwą "Moje Kino." Celem tego przedsięwzięcia jest zwiększenie frekwencji w kinach. Dodatkowo zaplanowano utworzenie bazy konferencyjnej kin, która ułatwiłaby wynajem obiektów na szkolenia czy inne wydarzenia zewnętrzne.

Popołudnie wypełniły premiery filmowe dystrybutorów Ultra Captum, Kino Świat oaz Monolith, dzięki którym mieliśmy okazję zobaczyć „Gang Rosenthala”, Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął” oraz „Gang Wiewióra.”

Podczas trzech dni forum we foyer kina prezentowali się dostawcy sprzętu kinowego. Była to okazja aby zobaczyć jak wygląda i jak działa plakat cyfrowy firmy NEC, można było oglądnąć projektor cyfrowy Barco, a także dowiedzieć się od firmy Vector Soft, jakie są najnowsze rozwiązania systemów sprzedaży i rezerwacji biletów oraz wybrać odpowiednią dla projektora lampę firmy Philips.

Dodatkową atrakcję forum w Iławie stanowił specjalnie na tę okazję zorganizowany rejs statkiem po najdłuższym jeziorze w Polsce.

Nie masz jeszcze konta?
<<  styczeń 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27 28 29  30  31
partnerzy: