2020-01-10

Rozpoczął się nabór na warsztaty w Sofii.

Trwa nabór na Audience Development & Innovation Lab w Sofii (18-21 marca 2020 r.) organizowany przez sieć kin Europa Cinemas we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym w Sofii.

Wydarzenie jest okazją do spotkania międzynarodowych profesjonalistów z branży filmowej, przedyskutowania możliwości wsparcia i rozwoju rynku filmowego, ze szczególnym uwzględnieniem filmów europejskich.

Tegoroczna edycja skupiona będzie na ściślejszej współpracy w łańcuchu wartości filmu, niezależnie od tego, czy chodzi o dzielenie się spostrzeżeniami na temat rynku i odbiorców, wymianę poglądów na temat bieżących wyzwań i możliwości, czy tworzenie skuteczniejszych modeli marketingowych i programowych, które reagują na zmiany w odbiorze filmów przez widzów. Celem spotkania jest znalezienie praktycznych rozwiązań niektórych ważnych pytań stojących przed sektorem filmowym, takich jak: w jaki sposób można uczynić filmy europejskie bardziej widocznymi na różnych platformach w kontekście kurczących się zasobów i dużej ilości treści? Jak można uzyskać lepszy wgląd w rynek i odbiorców? Czy istnieje szansa, aby sektor filmowy spotkał się w celu znalezienia bardziej zrównoważonych rozwiązań w obliczu rosnących obaw o jego wpływ na środowisko?

Wśród omawianych tematów znajdą się:
- dzielenie się informacjami na temat rynku i odbiorców,
- opracowywanie wspólnych cyfrowych kampanii marketingowych,
- tworzenie skutecznych strategii programowych,
- budowanie sieci z innymi wystawcami,
- wypełnianie luki między kinami a resztą łańcucha wartości, od producentów i agentów sprzedaży po dystrybutorów i platformy streamingowe,
- negocjowanie warunków i umów,
- wymiana najlepszych praktyk w alternatywnych modelach dystrybucji,
- znalezienie bardziej zrównoważonych rozwiązań w całym łańcuchu wartości filmu.

Seminarium prowadzą Madeleine Probst (wiceprezes Europa Cinemas i producentka filmowa, Watershed, Bristol, Wielka Brytania) oraz Jure Maticic (programmer, Mestni Kino Domzale, Słowenia)
Laboratorium skierowane jest przede wszystkim do właścicieli kin, programerów i dystrybutorów. Udział otwarty jest zarówno dla członków sieci, jak i dla europejskich wystawców spoza niej. Do udziału w laboratorium zaproszonych zostanie 35 uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego. Formularz aplikacyjny znajduje się pod linkiem: https://form.jotformeu.com >>

Źródło: Kreatywna Europa

Nie masz jeszcze konta?
<<  kwiecień 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08 09 10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
partnerzy: