2014-12-10

Rozpoczęło się 38. Forum Wokół Kina.

Retransmisja spektaklu „Myszy i ludzie” z cyklu National Theatre rozpoczęła 38. Forum Wokół Kina we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Niezwykłe widowisko w reżyserii Anny D. Shapiro jest jednym z wielu, które w swojej ofercie dla kin przygotował Cikanek Film ( dawniej Cikanek Management).

Cine Project Polska zaprezentowała kompaktowy projektor laserowy NEC NC1100L, który wykorzystując laserowe źródło światła nie potrzebuje wymiany lampy, co zdecydowanie obniża koszty jego eksploatacji. Ten model najlepiej sprawdza się przy małych i średnich ekranach, o podstawie nie większej niż 11 metrów. A jego dodatkową zaletą jest możliwość podwieszenia pod sufitem. Jak zdradzili nam prowadzący pan Janusz Czapla (Cine Project) oraz pan Mariusz Orzechowski (NEC Display Solutions), niedawno model NEC NC1100L został zakupiony do jednego z polskich kin.

Następnie swoją ofertę zaprezentowała firma AMB Group Polska, która zajmuje się budową oraz modernizacją sal kinowych i widowiskowych ze szczególną dbałością o akustykę obiektu. Firma ma już na swoim koncie większe projekty, jak wykończenie sal kinowych dla Multikino Złote Tarasy w Warszawie czy mniejsze obiekty w Bytomskim Centrum Kultury.
Równocześnie w drugiej sali kinowej odbył się wykład na temat „Nowych modeli biznesowych w branży audiowizualnej”, który poprowadził Redien-Collot, na co dzień wykładający w Novancia Business School w Paryżu.

Pierwszego dnia Forum Wokół Kina nie zabrakło również dystrybutorów. Kiniarze mieli okazję dowiedzieć się, jakie tytuły mają im do zaoferowania dystrybutorzy na najbliższe miesiące. Oprócz zwiastunów odbyły się też pełne seanse. Imperial Cinepix zaprezentował najnowszy obraz Jean-Marc Vallée „Dzika droga”, natomiast Gutek Film przedstawił angielską produkcję „Dumni i wściekli” w reżyserii Matthew Warchusa.

Wieczorną atrakcją dla uczestników forum był bankiet zorganizowany przez Gutek Film z okazji 20-lecia istnienia firmy, który odbył się w Kinie Nowe Horyzonty.

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07  08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
23 24  25  26  27  28  29
partnerzy: