2012-04-13

Ruszyła kampania społeczna Legalna Kultura

Legalna Kultura - pod takim hasłem ruszyła kampania społeczna, o której informowaliśmy już przy okazji relacji z 32 Forum Wokół Kina. Kampania ma na celu m.in. uświadomienie osób korzystających z szeroko pojętej kultury o tym, legalne źródło kultury jest ważne.

Fundacja Legalna Kultura integruje media i Instytucje, aby wspólnymi siłami przeciwdziałać nielegalnemu rozpowszechnianiu kultury. Prawo nie nadąża za rozwojem technologii, w konsekwencji twórcy tracą wynagrodzenie za swoją pracę.

Piractwo i plagiat to dzisiaj ogromny problem kulturowy i społeczny. Wartość intelektualna ma swoją wartość, jest wysiłkiem i właściwie całym kapitałem człowieka, którą ją tworzy. Warto to uszanować.

Akcja społeczna ,,Legalna Kultura” ma na celu jest zmianę świadomości odbiorców i nastawienia do korzystania z dóbr kultury, w taki sposób, by nie krzywdziło ono ich twórców. Kampania prowadzona w ramach projektu "Legalna Kultura" adresowana jest do tych, którzy wykorzystując nielegalne źródła, nie mają świadomości, że w ten sposób ograniczają możliwości twórców i producentów, a także do wszystkich, którzy wspierają kulturę korzystając z legalnie dostępnych źródeł.

Długofalowym celem projektu jest zmiana świadomości odbiorców kultury oraz dążenie do zmian ustawodawczych w prawie autorskim, uwzględniających fakt istnienia nowych technologii. Projekt dofinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Partnerów Medialnych. Kampania objęta jest Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na: http://legalnakultura.pl/pl

Źródło: legalnakultura.pl

Tagi: legalna kultura,

Nie masz jeszcze konta?
<<  kwiecień 2021  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08  09  10
 11 12 13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30
partnerzy: