2013-08-05

Sensacyjne lato

II Kołobrzeski Festiwal Filmowy odbędzie się między 8 a 11 sierpnia.

"Coraz częściej słyszy się opinię, że Polacy nie potrafią robić kina gatunkowego, woląc poświęcać się filmom autorskim opartym na indywidualnie ustalanych zasadach, ich konstrukcji, narracji, realizacji. Hollywoodzkie przepisy na filmy "dobrze skrojone", trzymające się ściśle określonych zasad, decydujących o tym co jest kryminałem a co komedią czy melodramatem są znane polskim twórcom, ale traktowane przez nich z nonszalancją i bez zrozumienia sensu istnienia takich recept. Chcemy udowodnić, że ta opinia nie do końca jest prawdziwa. Mamy bowiem wśród polskich filmowców także wybitnych fachowców, potrafiących poradzić sobie nawet z tak trudnym z warsztatowego punktu widzenia gatunkiem jak film sensacyjny. Udowodnimy to Państwu. Pozwolimy cieszyć się filmami, rozmowami z ich twórcami, a nawet znajdziemy wśród nich prawdziwych mistrzów. Zapraszamy więc na Sensacyjne Lato Filmów do Kołobrzegu” wypowiada się na stronie festiwalu Tomasz Raczek.

Podczas Uroczystego otwarcia festiwalu rozdane zostaną Kołobrzeska Nagroda Filmowa Latarnik oraz Nagroda Aktorska Ikona Polskiego Kina. Widzowie zobaczą Vabank Juliusza Machulskiego, Medium Jacka Koprowicza oraz Drogówkę Wojciecha Smarzowskiego.

W piątek oprócz seansów filmowych odbędą się polsko-niemieckie warsztaty filmowe, spotkanie z twórcami filmu Trzy Siostry oraz Układu Zamkniętego, które to filmy zostaną wcześniej wyświetlone.
Na dzień trzeci przewidziano Skandynawskie Thrillery, sensacyjne seriale, polskie kino sensacyjne oraz spotkanie z Eugeniuszem Korinem, reżyserem filmu Sęp oraz z twórcami filmu Wygrany.

W ramach Nocnego Maratonu Filmowego, który odbędzie się na Plaży Centralnej w Kołobrzegu, zostaną pokazane między innymi filmy Hitman: wyznanie czy Panic Button.

Ostatniego dnia wydarzenia uczestnicy wezmą udział w panelu dyskusyjnym Serie telewizyjne-nowa jakość filmu, a także zobaczą pokaz charakteryzatorskich efektów specjalnych i liczne pokazy filmowe.

Na zakończeni festiwalu odbędzie się seans filmu 80 milionów w reżyserii Waldemara Krzystka.

Źródło: Kołobrzeski Festiwal Filmowy

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2019  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08  09  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19 20 21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30  31
partnerzy: