2014-03-14

Strategie budowania publiczności.

Creative Europe Desk (Media Desk Polska) wraz ze Szkoła Wajdy oraz DOC Incubator organizują seminarium poświęcone budowaniu publiczności. Spotkanie odbędzie się 26 marca w warszawskim kinie Kultura. Seminarium poprowadzą duńscy profesjonaliści z branży dokumentalnej: Freddy Neumann i Sigrid Dyekjær.

„Jednym z priorytetów Komisji Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa na lata 2014-2020 jest angażowanie szerokiej publiczności do udziału w kulturze. W powszechnym natłoku informacji, wszyscy walczymy o dotarcie do świadomości opinii publicznej oraz zdobycie uwagi mediów. Jak jednak zbudować bliskie relacje z publicznością? Jak dotrzeć do widzów, sprawić, że o naszym filmie będzie się mówić, zdobyć zainteresowanie opinii publicznej? Wszystko to jest kwestią skutecznej strategii komunikacji.

W trakcie seminarium postaramy się połączyć teorię z praktyką przechodząc przez praktyczne zagadnienia związane z planowaniem promocji filmu poprzez użycie skutecznej i adekwatnej strategii komunikacji i powiązanie ich z zasadami rozwoju widowni.

Seminarium oprze się na trzech elementach – teorii, inspiracji dobrymi praktykami (case studies) oraz strategicznym planowaniu komunikacji z użyciem nowoczesnych technik budowania świadomości marki.”

Prowadzący:

Freddy Neumann zajmuje się promocją filmów od 1990 r. Współpracuje z największymi firmami i dystrybutorami filmów fabularnych i dokumentalnych w duńskim przemyśle filmowym. Prowadził PR wielu znanych filmów fabularnych, jak trylogia „Milenium”, „Królestwo” Larsa von Triera czy nagradzanych na najważniejszych festiwalach na świecie dokumentów: „Burma VJ” czy „The Good Life”. Uzyskał tytuł magistra komunikacji w School of Business and Social Sciences, tytuł magistra dramaturgii, a także pracował jako profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie Aarhus w Danii.

Sigrid Dyekjær jest jedną z najbardziej doświadczonych i uznanych duńskich producentek. Od 2000 r. zajmuje się produkcją zarówno filmów fabularnych, jak i dokumentalnych. W swoim dorobku ma m. in. wyróżniony nagrodą Joris lvens na IDFA w 2006 r. film „The Monastery”, nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej i kilku innych nagród. Jest producentką wielu nagradzanych filmów, takich jak „Enemies of Happiness”, “A Normal Life”, „Free the Mind” czy „Ai Weiwei, the Fake Case”.

Źródło: www.mediadeskpoland.eu

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08 09 10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: