2015-08-13

Tanie bilety do kina.

Począwszy od 30 kwietnia br., w każdy czwartek w wybranych kinach można oglądać filmy za jedyne 10 złotych. Co tydzień dzięki Kulturze Dostępnej widzowie mogą zobaczyć inny obraz. Seansem który zainaugurował projekt była oscarowa „Ida” Pawła Pawlikowskiego.

W pierwszy czwartek września br. projekcją filmu Małgorzaty Szumowskiej, „Body/Ciało” rozpocznie się druga edycja projektu Kultura Dostępna w kinach. Do końca roku w kinach uczestniczących w projekcie zostaną wyświetlone m.in. „Dziewczyna z szafy”, „Ambasada”, „Hardkor Disco” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

Obecnie w projekcie Kultura Dostępna w kinach uczestniczy 35 kin w całej Polsce. Uczestnikami projektu są: sieć Kin Helios i kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.
Do tej pory widzowie mieli okazję zobaczyć takie tytuły, jak „Jack Strong”, „Obywatel”, „Bogowie”, „Carte Blanche”, „Miasto 44” czy „Rejs”.
Jak informuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wciąż trwają prace nad poszerzeniem liczby kin zaangażowanych w projekt, jak i pozyskaniem nowych dystrybutorów skłonnych do współtworzenia kinowej odsłony Kultury Dostępnej.

Projekcje odbywają się w Bełchatowie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gdyni, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźle, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lubinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Siedlcach, Sosnowcu, Starachowicach, Szczecinie, Tczewie, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Operatorem programu Kultura Dostępna w Kinach jest Narodowe Centrum Kultury.

Źródło: Kultura Dostępna, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07  08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
23 24  25  26  27  28  29
partnerzy: