2017-07-25

Transmisja z Londynu w kinie Pałacowym.

Już w czwartek 27 lipca poznańskie kino Pałacowe będzie transmitowało drugą część spektaklu „Anioły w Ameryce. Gejowska fantazja na motywach narodowych” w cyklu National Theatre Live. Gościem specjalnym transmisji będzie Jacek Poniedziałek, aktor i autor polskiego przekładu sztuki, który objął patronat honorowy nad pokazami w Polsce.

Ameryka, połowa lat 80-tych XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Regana. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior Walter (grany przez Andrew Garfielda – „The Social Network”), zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi - Roy Cohn - to postać ponoć stworzona przez autora na kanwie prawdziwej postaci ze świata amerykańskiej polityki. Roy nie może uwierzyć, że zapadł na AIDS, ponieważ sądził zawsze, że tylko „szarzy ludzie” mogą zachorować na tę chorobę. „Anioły w Ameryce” to sztuka, za którą autor - Tony Kushner - otrzymał nagrodę Pulitzera, a także dwie nagrody Tony, dwie Drama Desk Awards, The Evening Standard Award i wiele innych. Na podstawie sztuki powstała również opera skomponowana przez Petera Eötvösa i sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Mike'a Nichols'a.

Londyński National Theatre po raz pierwszy pokazał „Anioły w Ameryce” już w 1992 (część pierwszą – „Millennium nadchodzi”), a po roku część drugą – „Pierestrojka”. W 1998 roku narodowa scena Wielkiej Brytanii uznała „Anioły w Ameryce” za jedną z dziesięciu najlepszych sztuk teatralnych XX wieku. Nową inscenizację sztuki Kushnera, którą zobaczymy w kinach, wyreżyserowała Marianne Elliott, której realizacje „Dziwnego przypadku psa wieczorową porą” i „War Horse” oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live w latach ubiegłych. Obok Andrew Garfielda w obsadzie znaleźli się: Denise Gough, Nathan Lane, James McArdle (znany ze „Star Wars: Przebudzenie mocy”) i Russell Tovey („The Pass”).

Rozpowszechnianiem spektakli z cyklu „National Theatre Live” na terenie Polski zajmuje się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka www.nazywowkinach.pl została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. Rocznie firma w samej tylko Polsce sprzedaje ponad 100.000 biletów.

Więcej na:
www.nazywowkinach.pl >>
www.facebook.com/nazywowkinach >>

Informacje o sztuce:

Tony Kushner (1956 - )
Angels in America
Anioły w Ameryce. Gejowska fantazja na motywach narodowych

Sztuka w dwóch częściach (1991)

Transmisja przedstawienia z National Theatre:
20 lipca 2017 roku (część 1. Millennium nadchodzi) |czwartek | godz. 20
27 lipca 2017 roku (część 2. Pierestrojka) |czwartek | godz. 20
Spektakl z cyklu „National Theatre Live”

Realizatorzy:
Marianne Elliott reżyseria
Ian MacNeil scenografia
Nicky Gillibrand kostiumy
Paule Constable światło
Adrian Sutton muzyka
Ian Dickinson dźwięk
Finn Caldwell współprojektant i reżyser ruchu lalek
Nick Barnes współprojektant lalek
Gwen Hales współpraca reżyserska
Robby Graham choreografia i ruch sceniczny
Chris Fisher efekty specjalne
Kate Waters reżyseria walk

Obsada:
Stuart Angell, Mark Arnold, Arun Blair-Mangat, Susan Brown, Laura Caldow, Andrew Garfield, Denise Gough, Kate Harper, John Hastings, Claire Lambert, Nathan Lane, Amanda Lawrence, James McArdle, Becky Namgauds, Mateo Oxley, Nathan Stewart-Jarrett, Russell Tovey, Paksie Vernon, Stan West, Lewis Wilkins

Źródło: informacja prasowa, www.nazywowkinach.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: