2014-10-21

Trwa rejestracja na Forum Regionalne - Tu Jest Kino!

21 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie się Forum Regionalne „TU JEST KINO!”. Od 16 października do 7 listopada br. trwa rejestracja na to wydarzenie. Forum stanowi oficjalne otwarcie projektu pn. „TU JEST KINO!” – promocja sektora audiowizualnego i kultury filmowej w województwie łódzkim i jest skierowane do kiniarzy, animatorów kultury z regionu oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani rozwojem lokalnych kin. Udział w Forum jest bezpłatny, dodatkowo organizatorzy zapewniają nocleg w Hotelu Sport w Bełchatowie. Liczba miejsc jest jednak ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jednodniowe Forum w całości zostanie poświęcone tematyce tworzenia archiwów społecznych, badania historii lokalnej m.in. w kontekście rozwoju kin i filmowego życia regionu. Organizatorem Forum jest Województwo Łódzkie (realizator projektu) współorganizatorem - Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, a partnerem - Fundacja Ośrodek Karta z Warszawy. Spotkanie otworzy prezentacja łódzkich badaczy kultury filmowej i animatorów: dr Ewy Ciszewskiej (Uniwersytet Łódzki) i Łukasza Biskupskiego (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie)

Termin i miejsce Forum nie jest przypadkowe – 21 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie rozpoczyna się także VIII edycja festiwalu „Nakręceni”, który potrwa cały weekend. W programie: warsztaty, pokazy konkursowe, projekcje filmów i spotkania z twórcami.

Projekt „TU JEST KINO!” – promocja sektora audiowizualnego i kultury filmowej w województwie łódzkim zakłada realizację akcji społecznościowej na terenie regionu związanej z budowaniem społecznych archiwów wokół kin lokalnych. W ramach projektu zaplanowano m.in. powstanie wortalu internetowego, produkcję filmu i ogólnopolską konferencję dotyczącą edukacji filmowej. Na liście regionalnych partnerów i współpracowników w realizacji projektu znalazły się kina z Łowicza, Opoczna, Wielunia, Zduńskiej Woli, Wieruszowa, Radomska, Bełchatowa, a także kino Łódzkiego Domu Kultury, Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz najstarsze działające w Łodzi kino Tatry.

Organizatorzy liczą także na zaangażowanie innych członków Regionalnej Sieci Kin Cyfrowych Województwa Łódzkiego, a także wszystkich instytucji kultury, w których prowadzona jest działalność edukacyjna dotycząca filmu. Mile widziane są organizacje pozarządowe i lokalni animatorzy, którzy chcieliby pomóc w tworzeniu regionalnych społecznych archiwów kinowych.

Patronat nad projektem sprawują Marszałek Województwa Łódzkiego, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Filmoteka Narodowa i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Do partnerów strategicznych dołączyło też Muzeum Kinematografii w Łodzi. Patronat medialny sprawują: TVP Łódź, Radio Łódź i Dziennik Łódzki, magazyn Kalejdoskop, portale: Regionkultury.pl i Kalejdoskop Kulturalny Reymont.

Program wydarzenia dostępny jest tutaj: Program Forum Regionalnego „TU JEST KINO!”

Formularz zgłoszeniowy na Forum Regionalne „TU JEST KINO!”

Źródło: www.lodzkie.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2020  >>
 01
 02  03  04  05  06  07 08
 09  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  31
partnerzy: