2012-01-10

Trwa rejestracja uczestników na Eurocinema Expo 2012 w Krakowie

Do 15 lutego potrwa rejestracja uczestników na II Międzynarodową Konferencje poświęconą cyfryzacji kina Eurocinema Expo. Rezerwacja miejsc hotelowych natomiast możliwa jest do 20 stycznia 2012r.

Eurocinema Expo 2012 to już druga edycja imprezy o charakterze edukacyjnym, która jest organizowana w tej części Europy. Podczas konferencji producenci sprzętu, pośrednicy i twórcy kontentu oraz całej gamy produktów, dedykowanych dla sektora kinowego będą mogli zaprezentować swoją ofertę osobiście właścicielom kin oraz podmiotom zainteresowanym biznesem w kinie.

Jednym z głównych problemów branży jest sposób pozyskiwania środków finansowych i właśnie konferencja ECE 2012 m.in. będzie edukować w tym zakresie. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak otrzymać dotacje z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej lub innych źródeł na zakup sprzętu do cyfryzacji kina. Tematyka obejmie również sposób finansowania oparty o model VPF. Podczas dwóch dni wydarzenia omówiona zostanie także kwestia korzystania z kontentów alternatywnych jak i zaprezentowane zostaną dodatkowe możliwości wykorzystania technologii 3D w kinie, takie jak np. transmisje z przedstawień baletowych i operowych, koncertów i imprez sportowych. Program konferencji przewiduje również przedstawienie możliwości wykorzystania kina w innych aspektach - realizując ideę kina jako dochodowego biznesu. W tym celu zostaną zaproszeni eksperci z kluczowych firm w Europie oraz osoby reprezentujące kina po cyfryzacji w Polsce.

Konferencja kierowana jest do: właścicieli/przedstawicieli kin studyjnych i lokalnych Europy Środkowej, jednostek organizacyjnych samorządu terytorialnego takich jak: domy i ośrodki kultury, sportu i rekreacji, instytucje prowadzące działalność kinową, decydenci w zakresie rozwoju kultury i kinematografii.. Odbiorcami konferencji będą także organizatorzy jednostek samorządu terytorialnego. decydujący o działaniu lokalnych kin, zapewniając im dotację podmiotową czy środki na inwestycje.

Więcej informacji na stronie www.eurocinemaexpo.pl

Tagi: eurocinema expo, kraków, kino kijów,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: