2017-10-27

Trzy polskie kina dołączą do sieci Europa Cinemas.

Kieleckie Kino Fenomen, łowicki Fenix oraz warszawski Elektronik zostały przyjęte do prestiżowej sieci kin europejskich Europa Cinemas.

Istniejąca od 1992 roku Europa Cinemas obecnie obejmuje swoim zasięgiem 1088 kin w 654 miastach w 41 krajach. W sumie sieć dysponuje liczbą 2684 ekranów. Do tej pory należały do niej 35 polskich kin, teraz będzie ich 38!

O członkostwo w sieci kina mogą się ubiegać raz w roku. Ostani nabór prowadzony był między 1 lipca a 15 września br. Kina, których aplikacja została rozpatrzona pomyślnie, przystąpią do sieci z dniem 1 stycznia 2018 roku.

Celem Europa Cinemas jest promowanie europejskich inicjatyw skierowanych do młodych widzów oraz różnorodności w ramach programów Europejskiej. Sieć umożliwia i ułatwia prowadzenie wspólnych inicjatyw, zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim.

Aby dołączyć do prestiżowego grona kin europejskich zrzeszonych w Europa Cinemas, kino musi spełniać wymagane kryteria, jak wyświetlanie odpowiedniej ilości seansów filmowych w ciągu roku, wyposażenie w profesjonalny sprzęt do projekcji kinowej, czy wymagana roczna frekwencja.

Polskie kina należące do sieci Europa Cinemas:

1. Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie, www.okf.czest.pl
2. Światowid, Elbląg, www.swiatowid.elblag.pl
3. Gdyńskie Centrum Filmowe, www.gcf.org.pl
4. Kino Amok, Gliwice, www.amok.gliwice.pl
5. Kino Echo, Jarocin, www.jarocinxxi.jarocin.info
6. Kino Kosmos, Centrum Sztuki Filmowej, Katowice, www.kosmos.katowice.pl
7. Kino Światowid, Katowice, www.swiatowid.katowice.pl
8. Kinoteatr Rialto, Katowice, www.rialto.katowice.pl
9. Kino Centrum, Konin, www.kdk.konin.pl
10. Kino Kryterium, Koszalin, www.ck105.koszalin.pl/kina/kinokryterium
11. Kino Agrafka, Kraków, www.kinoagrafka.pl
12. ARS Krakowskie Centrum Kinowe, Kraków, www.ars.pl
13. Kika, Kraków, www.kinokika.pl
14. Kino Pod Baranami, Kraków, www.kinopodbaranami.pl
15. Klub Sztuki Filmowej Mikro & Mikroffala, Kraków, www.kinomikro.pl
16. Kino Charlie, Łódź, www.charlie.pl
17. Kino Sokół, Nowy Sącz, www.kino-sokol.pl
18. Kino Studyjne Awangarda 2, Olsztyn, www.awangarda.olsztyn.pl
19. Kino Charlie & Monroe, Kino Malta, Poznań, www.kinomalta.pl
20. Kino Apollo, Poznań, www.kinoapollo.pl
21. Kino Rialto, Poznań, www.kinorialto.poznan.pl
22. Kino Muza, Poznań, www.kinomuza.pl
23. Nowe Kino Pałacowe, Poznań, www.ckzamek.pl/nowekinopalacowe
24. Kino REJS, Słupsk, www.kinorejs.emcek.pl
25. Kino Pionier 1907, Szczecin, www.kino-pionier.com.pl
26. Kino Lab, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa, www.kinolab.art.pl
27. Kino Praha, Warszawa, www.kinopraha.pl
28. Kinokawiarnia Stacja Falenica, Warszawa, www.stacjafalenica.pl
29. Kinoteka Multiplex, Warszawa, www.kinoteka.pl
30. Kino Kultura, Warszawa, www.kinokultura.pl
31. Kino Luna, www.kinoluna.pl
32. Kino Muranów, Warszawa, www.muranow.gutekfilm.pl
33. Kino Wisła, Warszawa, www.novekino.pl
34. DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław, www.dcf.wroclaw.pl
35. Kino Nowe Horyzonty, Wrocław, www.kinonh.pl


Z dniem 1 stycznia 2018 roku do sieci dołączą:

36. Kino Fenix, Łowicz, www.lok.art.pl
37. Kino Elektronik, Warszawa, www.kinoelektronik.pl
38. Kino Fenomen, Kielce, www.wdk-kielce.pl

Strona Sieci Europa Cinemas: www.europa-cinemas.org>>

Nie masz jeszcze konta?
<<  listopad 2017  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
19 20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30
partnerzy: