2014-10-23

Wielkie Święto Kina w Kinotece.

2 listopada warszawska Kinoteka zaprasza na Wielkie Święto Kina – całodniowy event zorganizowany z okazji otrzymania tytułu najlepszego europejskiego kina. Kinoteka chce cieszyć się tym sukcesem wraz ze swoimi widzami i sympatykami, dlatego przygotowała szereg atrakcji dla dorosłych i dla dzieci.

Już 2 listopada Kinoteka rozwinie, przeznaczony na szczególne wydarzenia, czerwony dywan. To po nim wejdą goście, którzy będą chcieli stać się częścią Wielkiego Święta Kina. Będzie to doskonała okazja do spotkania ze sztuką filmową (Kinoteka zaplanowała 40 projekcji), ale nie tylko. Sporo bowiem będzie się działo także poza salami kinowymi. Liczne konkursy, losowania, koncert DJ-a, animacje dla dzieci, to tylko niektóre atrakcje. Dzięki wsparciu sponsorów, odwiedzający w tym dniu Kinotekę będą mieli wiele okazji do wygrania płyt, książek czy gadżetów, ale także bardziej oryginalnych nagród takich jak: lot balonem z Krzysztofem Zapartem, lot szybowcem z Sebastianem Kawą, czy przelot akrobacyjny z Wojciechem Krupą (członek Grupy Akrobacyjnej Żelazny).

Kinoteka przygotowała na ten szczególny dzień wiele zaskakujących niespodzianek. Świętowanie będzie tym milsze, że wszystkie bilety w tym dniu będą kosztować jedynie 15 zł (niemal 50% taniej w stosunku do ceny regularnej), obniżone zostaną także ceny w kinowym barku i kawiarence.

Tytuł najlepszego kina europejskiego został przyznany Kinotece w październiku przez ogólnoeuropejską organizację Europa Cinemas. Kinoteka została wyróżniona spośród niemal 1200 kin w 682 miastach i 69 krajach. Wśród kryteriów decydujących o jego przyznaniu kluczowe znaczenie miała promocja kina europejskiego, propagowanie kultury filmowej, zaangażowanie w tematykę społeczną, organizacja wielu festiwali filmowych, otwartość na potrzeby widzów, promowanie młodych twórców i kina niezależnego. - Cieszy nas bardzo, że wpisane w strategię Kinoteki priorytety zostały docenione przez tak szacowną organizację. Sukces smakuje tym lepiej, że pokonaliśmy blisko 1200 kin w całej Europie. Serdecznie zapraszam Państwa na wspólne świętowanie 2 listopada – mówi Mariusz Krasowski, dyrektor zarządzający Kinoteki.

Strona Kinoteki: www.kinoteka.pl >>

Źródło: informacja prasowa

Nie masz jeszcze konta?
<<  styczeń 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20 21 22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: